1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Держпродспоживслужбі Закарпаття прокоментували закон про заборону пластикових пакетів

10.12.2021 18:49 Суспільство

Від 10 грудня почав діяти закон "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України".

Від 10 грудня почав діяти закон

Його будуть втілювати в три етапи. Нагляд за дотриманням норм закону поклали на Держпродспоживслужбу, повідомило Суспільне.

За першим – тобто від сьогодні, 10 грудня – забороняється розповсюджувати тонкі і надтонкі пакети в супермаркетах, аптеках, закладах харчування. Йдеться про кульки, у котрі покупці складають товар.

Дозволяється використовувати поліетиленові пакети, куди складають овочі та фрукти, але за них потрібно відсьогодні платити, розповів Начальник управління захисту споживачів Держпродспоживслужби Закарпаття Анатолій Рижиков. Можна також використовувати біорозкладні та пакети з картопляного або кукурудзяного крохмалю.

"Станом на сьогодні ще не є врегульованим мінімальна вартість тих пакетів, які мають бути платними, — пояснив Анатолій Рижиков. — Це стосується, як великих пакетів — ті, що більше 7 кг — так і маленькі, які називають "майки", чи ті, що без ручок. Безплатними залишаються пакети, у які можна упакувати м’ясні вироби, рибу, молочну продукцію та насипну продукцію – крупи, цукор і так далі. На нас покладений контроль за виконанням цього закону, однак, якщо без конкретики, є ще певні юридичні моменти, які сьогодні заважають здійснювати повноцінний контроль, але це питання буде регулюватися під час проведення планових і позапланових перевірок".

Нагадаємо, На новорічні свята до Закарпаття призначили два додаткові потяги.

Читайте на ГК:Організація Червоного хреста надала допомогу переселенцям в Ужгороді
Читайте на ГК:В Ужгороді на двох вулицях буде ускладнений проїзд транспортних засобів
Читайте на ГК:Три закарпатські лікарні отримали допомогу із Австрії (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська