1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

Суд у Львові виправдав викладача, який за $400 написав дипломну замість студента

10.12.2021 16:34 Суспільство

Районний суд Жовкви, що на Львівщині, 6 грудня повністю виправдав доцента Львівського національного аграрного університету Олега Соколовського, який у 2016 році написав дипломну роботу замість свого студента і взяв за це 400 доларів. Раніше його визнали винним і оштрафували.

Про це пише місцеве видання Zaxid.net.

У 2016 році викладачу оголосили підозру у хабарництві. Спочатку суди різних інстанцій визнали викладача винним в отриманні неправомірної вигоди. Проте через п'ять років той добився перегляду справи. 

Зрештою, у понеділок, 6 грудня, суддя Жовківського райсуду Володимир Мікула повністю виправдав Соколовського, погодившись з його аргументами, що це був не хабар, а «оплата наукової творчої роботи».

«Суд вважає, що викладач має право писати наукові роботи. Таку роботу він виконував в позаробочий час, не використовуючи обладнання установи, де працював. Вважає, що кошти отримав правомірно», — йдеться в судовому вироку.

Також, за даними видання, на суд прийшов колишній студент Олега Соколовського і підтвердив, що викладач дійсно запропонував йому написати дипломну роботу та посприяти в успішному захисті за 500 доларів хабаря.

Суддя вирішив, що у діях Соколовського не було складу кримінального правопорушення. Він повністю виправдав викладача у цій справі. Прокуратура має 30 робочих днів, щоб подати апеляцію на цей вирок.

Zaxid.net нагадує, що Олег Соколовський досі працює доцентом кафедри машинобудування факультету механіки та енергетики ЛНАУ.

Що відомо про справу?

У матеріалах сказано, що доцент кафедри машинобудування ЛНАУ Олег Соколовський у 2016 році був науковим керівником диплому студента-заочника з іншої кафедри і нібито запропонував йому написати дипломну роботу замість нього за $500. Після торгу студент збив ціну до $400 та приніс їх Соколовському. У момент передачі грошей викладача затримала поліція.

Того ж року Жовківський районний суд визнав Олега Соколовського винним в отриманні хабаря та оштрафував його на 21,2 тисячі гривень із забороною бути науковим керівником та приймати іспити у студентів. Тоді ж вирок отримав ще один викладач університету, член екзаменаційної комісії Микола Когут, який взяв 200 доларів хабаря від того ж студента за успішний захист диплому.

Соколовський не погодився зі своїм вироком і подав апеляцію, а потім ще й касацію. Унаслідок цього через п'ять років касаційний суд повернув справу викладача на новий розгляд. 

Читайте на ГК:Пасажири спільно з залізничниками затримали диверсанта на Львівщині (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:На Львівщині чоловіків, які "рішали" прохід кордону поза чергою, прив'язали до стовпів (ФОТО)
Читайте на ГК:Люди чекають у Львові потяги до Польщі: немає місць (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська