1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Майновий підтекст у інформаційній війні проти Виноградівського геріатричного пансіонату

08.12.2021 23:27 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

На комунальне майно у Виноградові претендує обласний реабілітаційний центр, а маніпулятивну інформацію поширюють депутати однієї з політичних сил області.

На комунальне майно у Виноградові претендує обласний реабілітаційний центр, а маніпулятивну інформацію поширюють депутати однієї з політичних сил області.

В області розгортається «тиха війна» за комунальні площі Виноградівського геріатричного пансіонату. Кілька років поспіль і до кінця 2020 року частину пансіонату орендувала комунальна реабілітаційна установа «Обласний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю». Комунальні приміщення здавались в оренду по одній гривні у рік. Обладнання по ціні 10% від оціночної вартості одиниці, де із загальної суми 50% йшло до обласного бюджету, а інші 50% поповнювали бюджет пансіонату. Також орендар, згідно договору, повинен був сплачувати комунальні послуги.

Навесні 2020 року, у зв’язку із карантином, реабілітаційний центр призупинив свою роботу у геріатричному пансіонаті, залишивши на роботі штатних працівників. Повністю він не працював до грудня 2020 року. Тоді ж закінчився договір оренди.

З 2018 року і до І кварталу 2020 року у орендаря були систематичні борги за комунальні послуги на загальну суму понад 48 тисяч гривень. А з моменту припинення роботи і до кінця дії договору, згідно тих же умов договору, ця сума подвоїлась і складає майже 100 тисяч гривень. У той же час сьогодні, не зважаючи на ще несплачені борги по комунальним послугам, реабілітаційний центр хоче продовжити винаймати частину приміщень у Виноградівському геріатричному пансіонаті.

В умовах цього неоголошеного конфлікту між двома установами Закарпатської обласної ради, з метою тиску на керівництво Виноградівського геріатричного пансіонату, одна з політичних сил області розгорнула маніпулятивну інформаційну кампанію.

Так, депутат Ужгородської міської ради і журналіст Віталій Глагола, посилаючись на інформацію з Держаудитслужби Закарпатської області, поширив у своєму Телеграм-каналі на 16,7 тисяч підписників інформацію, що бухгалтерія пансіонату не нараховувала орендарю орендну плату, що, як наслідок, призвело до втрат у 96 297,95 гривень. У «злочинній бездіяльності» депутат-журналіст звинуватив директора закладу Наталію Микуляк.

У той же час закарпатські ревізори спростували, що давали комусь офіційну інформацію саме такого змісту.

Журналісти звернулись до директора Виноградівського геріатричного пансіонату Наталії Микуляк, яка зараз перебуває на лікарняному, за коментарями стосовно результатів перевірки Держаудитслужби.

«Восени, протягом двох місяців, Державна аудиторська служба у Закарпатській області проводила у геріатричному пансіонаті ревізію за період з 1 січня 2018 по 31 серпня 2021 року. Але повідомлення, опубліковане журналістом Віталієм Глаголою у своєму Телеграм-каналі щодо підсумків цієї ревізії, має ряд неточностей і не відповідає реальному стану речей.

Так у повідомленні зазначено, що через мене втрачені доходи. Це не доходи втрачені. Це кошти, які недоотримав пансіонат від орендодавця, комунальної реабілітаційної установи «Обласний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю», за використані комунальні носії – світло і газ. Але ми виставляли перед ними рахунки за 2018-2020 роки. Передавали їх під підпис завідуючій відділенням реабілітації Вірі Іванівгі Гелетей, а вже вона – своєму безпосередньому керівнику. Однак, реабілітаційний центр відшкодував кошти за спожиті світло й газ не у повному обсязі.

Крім того, з проханням відшкодувати повну суму ми усно звертались до керівника реабілітаційної установи Олега Кириленка та Департаменту соціального захисту. Потім ми писали листи у Департамент соціального захисту, у яких попросили посприяти у відшкодуванні цієї заборгованості. Але відшкодування не було, як і не було прийнято жодних рішень по погашенню цієї заборгованості.

А тепер, в ході ревізії, ревізор Держаудитслужби нарахував цю недоотриману нами у період з 1 січня 2018 до І кварталу 2020 року суму у розмірі 48 068,95 гривень. А також іншу суму, за період з квітня по 31 грудня 2020 року, коли реабілітаційний центр не працював – 48 229 гривень.

Зазначу, що хоч реабілітаційний центр у цей період не працював, але, згідно умов договору, ми проводили нарахування не в повному обсязі. Також наголошу, що, згідно умов договору, угода про оренду може бути розірвана керівництвом реабілітаційного центу, проте вони до нас з цим не звертались.

Отже, загальна сума коштів, недоотриманих у бюджет пансіонату – 96 297,95 гривень.

Але ця сума не може бути збитками чи втратами, як про це заявляє журналіст Глагола. Це, повторюсь, доходи, які ми не доотримали за попередні періоди від реабілітаційного центру, який не відшкодував її за світло і газ. Тому ми не змогли її перерахувати у обласний бюджет», - пояснює директор Наталія Микуляк.

Задля вирішення існуючого майнового конфлікту, що кидає тінь на Виноградівську громаду, Голос Карпат готовий надати інформаційний майданчик також директору комунальної реабілітаційної установи «Обласний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» Олегу Кириленку для пояснення їхньої позиції.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська