1. Новини Закарпаття
  2. >

За 5 днів в Україні набуде чинності перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів: про що йдеться

05.12.2021 10:27 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Вже з 10 грудня буде введено в дію Закон № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (крім окремих норм).

Вже з 10 грудня буде введено в дію Закон № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (крім окремих норм).

Зокрема, у магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Окрім, біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м'яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду. До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції. Про це нагадали у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів.

Мета такого рішення – запобігти утворенню пластикових відходів. 

«Обмеження обігу пластикових пакетів на території України – це у першу чергу, про запобігання утворенню відходів. Використання пластикових пакетів стане зваженим, а українці поступово звикнуть брати пакети лише за реальною потребою. А отже менше продукуватиметься сміття, яке потім опиниться на звалищі, потрапить у довкілля. Практика, яка наразі запроваджується в Україні, не є новою. За аналогічними правилами живуть європейці, подібні обмеження встановили десятки країн світу. І ми також рухаємося цивілізованим шляхом», – розповів в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, у Туреччині лише за перший рік заборони пластикових пакетів, їх використання зменшилось на 75%. Це дозволило заощадити 150 тисяч тонн пластику. В Ірландії після введення податку лише за перший рік попит на пластикові пакети знизився на 90%.
В.о. Міністра також поінформував, що наступним кроком для України має стати обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.

«Насправді не існує безкоштовних пакетів. Ціна за пакети, які нібито, можна взяти безкоштовно, закладається у вартість середнього чеку. Тож берете ви пакети в магазині чи ні, ви все одно за них сплачуєте. Відтепер будемо платити лише за те, що використовуємо», – розповів Руслан Стрілець..

За його підрахунками, використання еко торбинки дешевше, ніж щоразу купувати пластиковий пакет. Це економічно вигідніше. Не варто також забувати про те, що альтернатива такому пластику, це не тільки еко торбинка, але й біорозкладний пакет, який розкладається від 1 до 4 місяців та абсолютно не шкодить довкіллю. Це також альтернатива, яка дозволить лайтово відмовитися від звички купувати шкідливі пластикові пакети.
Детальніше із нормами Закону № 1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» можна ознайомитись за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Шокуюче видовище: Латориця принесла у Мукачево тонни пластикового сміття (ФОТО)

Читайте на ГК:Українцям розповіли, які дозволи потрібні для користування генераторами
Читайте на ГК:Рада ЄС ухвалила рішення про 18-мільярдний пакет для України попри вето Угорщини
Читайте на ГК:У Криму горить казарма з військовими, є загиблі – ЗМІ (ВІДЕО)

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська