1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Виноградівщині судили прикордонницю за смерть службової собаки

04.12.2021 12:47 Суспільство

Вівчарка Луна загинула внаслідок теплового удару в спекотний день.

Вівчарка Луна загинула внаслідок теплового удару в спекотний день.

На інспекторку кінологічної групи прикордонного відділу «Вилок» склали адмінпротокол за смерть службової вівчарки від теплового удару. Жінку звинувачують у тому, що у спекотний день вона залишила вівчарку без води, внаслідок чого тварина загинула. Розглядаючи цей протокол, Виноградівський райсуд вирішив, що такий проступок може тягнути на кримінальну відповідальність, відтак відправив справу на додаткове розслідування у військову прокуратуру, повідомив Захід.нет.

Як зазначається у постанові Виноградівського районного суду, інспекторку прикордонної служби, інструкторку кінологічної групи Людмилу О. звинувачують у службовій недбалості через смерть чотирирічної вівчарки Луни. Відповідно до протоколу про вчинення військового адмінправопорушення, у червні 2021 року о 18:00 на території містечка утримання службових собак у селі Вилок Берегівського району прикордонники виявили загибель службової собаки Луни.

Прикордонницю звинуватили у тому, що вона залишила тварину без догляду, не створивши належних умов для неї у спекотну частину доби, внаслідок чого вівчарка загинула. Своїми діями інспекторка порушила вимоги Статуту внутрішньої служби ЗСУ та Інструкції з організації кінологічної служби Держприкордонслужби. Зокрема, Людмила О. повинна була забезпечити утримання службових собак влітку у відповідних приміщеннях та періодично напувати тварину прохолодною водою. Відповідно до ветеринарного висновку, причиною загибелі службової собаки Луни став тепловий удар.

У постанові суду зазначається, що «наявність обставин, зазначених у протоколі, може тягнути за собою кримінальну відповідальність, однак належної правової оцінки діям прикордонниці при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не надано».

Суддя Виноградівського районного суду Володимир Леньо зазначив, що справу стосовно обвинувачення прикордонниці за ч. 1 ст. 172-15 КУпАП (недбале ставлення до військової служби) потрібно закрити, а матеріали направити до спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону для вирішення питання про проведення досудового розслідування.

Нагадаємо, На Закарпатті коронавірус забрав життя 13 пацієнтів: скільки нових хворих за добу.

Читайте на ГК:Радіаційний фон у Виноградові: учитель розповів про подробиці дослідження (ФОТО)
Читайте на ГК:Виноградів: розпочались поселення переселенців у геріатричний будинок (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Виноградові організували тренування по самообороні для жінок (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська