1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті вшанували пам'ять жертв сталінізму (ФОТО)

22.11.2021 14:07 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

У вшануванні жертв сталінізму на Закарпатті брав участь Посол Угорщини в Україні

Церемонія відбулась у Свалявському меморіальному парку. Тут промовці не лише закликали пам’ятати імена загиблих у сталінських таборах, а й критикували владу, яка по-сьогодні офіційно не визнала трагедією ті сумні події.

Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні Іштван Ідярто, до слова, уродженець Берегова, наголосив, що Свалявський меморіальний парк відіграє надзвичайно важливу роль як місце вшанування загнаних у радянські концентраційні табори угорців та німців, він слугує своєрідним символом єдності однієї багатонаціональної мультиетнічної спільноти.

“Не можна допустити аби щось подібне повторилось,- акцентував дипломат. – І для цього щось потрібно робити й угорцям.”

Спочатку учасники зібрання поклали кошики квітів до оновленого монументу, встановленого на честь здобуття угорцями своєї історичної батьківщини, а відтак урочистості продовжувалися у Меморіальному парку.

Реквієм відкрив голова Свалявської Комісії пам’яті Михайло Товт, який насаперед прозвітував про проведену за рік роботу очолюваної ним структури, а потім піддав критиці нинішню владу України, що за 31 рік незалежності так і не спромоглася визнати жертвами комуністичного терору загиблих у сталінських катівнях чоловіків - угорців та німців, яких забрали на ніби-то триденні “маленькі роботи”, а насправді вивезли в Сибір. З 30 тисяч осіб додому повернулася третина.

Священики різних конфесій – реформаторської Арпад Давід та Вінце Почої, римо-католицької Іштван Погань та греко-католицької Петро Скоропадський провели екуменічну службу та помолилися за упокой душ загиблих.

“Для того, щоб закласти основу спільного майбутнього, аби разом рухатися вперед, необхідно мати спільні точки спрямування,- зауважив ректор Закарпатського угорського інституту Іштван Черничко. - Листопад 1944 року і є таким відправним пунктом, що згуртовує нас.”

На завершення табірні вірші покладені на музику виконав жіночий хор "Зірка Тиси".

Нагадаємо, Закарпатців удостоєно державними нагородами (ФОТО)

Читайте на ГК:В мережі показали черговий “хіт” від співучого водія маршрутки на Закарпатті (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Це шедевр!": на Закарпатті водій маршрутки під псевдонімом "Глазовий" укотре "задав жару" своїми талантами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Маршрут Свалява - Поляна: мережу підкорює відео зі співучим водієм маршрутки на Закарпатті (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська