1. Новини Закарпаття
  2. >

Податківці роз’яснили, за яких умов продаж авто/мото не оподатковується ПДФО

21.11.2021 19:16 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

За роз'ясненнями податківців, є винятки, коли отриманий дохід від продажу (обміну) одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда не підлягає оподаткуванню.

За роз'ясненнями податківців, є винятки, коли  отриманий дохід від продажу (обміну) одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда не підлягає оподаткуванню.

Зокрема, як повідомили в ГУ ДПС Рівненщини, дохід платника податку від продажу (обміну) об'єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % (п. 173.1 Податкового кодексу України).

Винятком є дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, – такий дохід не підлягає оподаткуванню.

При цьому, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об'єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 %.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою 18%.

Також повідомляється, що оскільки Цивільний кодекс України не встановлює такого суб'єкта права приватної власності як фізична особа – підприємець, то дохід, отриманий ФОП від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню за нормами, визначеними ст. 173 Податкового кодексу України.

Читайте на ГК:Унаслідок авіаударів по Рівненщині є загиблі й травмовані, пошукові роботи тривають — ОВА
Читайте на ГК:У Харкові військові РФ завдали удару по ядерній установці - можуть виникнути важкі радіаційні наслідки
Читайте на ГК:"Збираємо на нову планету": мережа "вибухнула" мемами про Притулу та його збір на "Байрактари"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська