1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Приземлився у Тур’я-Реметі, але й досі не знайдений»: у селі на Перечинщині встановили пам’ятний знак таємничому боліду EN 171101 (ФОТО)

17.11.2021 18:05 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Рівно 20 років тому над Тур’я-Реметою зафіксували падіння карпатського метеориту (боліду) EN 171101.

Яскравий спалах над Полониною Руною вдалося помітити багатьом жителям.

Пам’ятний знак із нагоди цієї події в історії села встановили на території місцевої школи на основі підтверджуючих фото словацьких астрономів.

Наразі у туристів буде нагода ознайомитися із новою родзинкою столиці Турянської долини.

Про загадковий метеорит, який зафіксували у Тур’я-Реметі, ми уже згадували у попередній публікації  

17 листопада, 2001 року у селі зафіксували падіння карпатського боліда EN 171101. Є інформація, що яскравий спалах боліда, на висоті 13, 5 метрів, помітили очевидці над горою Магурича. Саме у тому місці, як відзначають і вибухнув метеорит, розірвавшись на численні уламки.

Падіння метеорита побачив місцевий учень Мирослав Воронич та згодом це описав у науковій роботі для МАН. Падіння метеорита вдалось зафіксувати болідним службам Чехії та Словаччини.

Та як би не намагались відшукати метеорит в околицях Тур’я-Ремети, адже на його пошуки було відправлено 7 експедицій, метеорит і досі не знайдено.

Шукали «прибульця» із космосу і дослідники і місцеві жителі на різних вулицях, у надії натрапити на бодай якийсь уламок метеорита, але жоден із пошуків не дав бажаних результатів. Зацікавились болідом, який упав на території села, навіть «чорні метеоритники» у свій час, але марно.

Нікому не посміхнулась удача. Можливо, комусь таки вдасться бути щасливчиком цієї знахідки. Адже знаходять уламки метеоритів і через сотню чи тисячу років. Найдавніший метеорит у світі, оцінений у 4,6 млрд років, було виявлено у Великій Британії цього року.

Автором ідеї щодо встановлення пам’ятки ремітському боліду EN 171101 на території місцевого освітнього закладу є учитель фізики Людмила Воронич, яка розробила також логотип майбутньої пам’ятки. Реалізація унікальної ідеї відбулася у рамках проекту «Штрека-2021».

Фото Людмили Воронич

Читайте на ГК:Цвітуть "найдорожчі" лісові ягоди і є вже білі гриби: весняний феномен облетів Україну
Читайте на ГК:Човни й раритетні "амфібії" на закарпатських водоймах: що називали "гайовом" й чи були кораблі в регіоні?
Читайте на ГК:"Торік були змії, а зараз воно": у закарпатки поряд із ліжком - небезпечний "сюрприз"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська