1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Важко дістатись до центру вакцинації: на Перечинщині пенсіонери воліють вакцинуватись удома

16.11.2021 17:10 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Складна ситуація із поширення ковід-інфекції в Україні та, зокрема, області укотре змушує замислитись над власним здоров’ям та безпекою рідних.

Складна ситуація із поширення ковід-інфекції в Україні та, зокрема, області укотре змушує замислитись над власним здоров’ям та безпекою рідних.

Що стосується вакцинації, то думки людей із приводу її необхідності різні. Одні вакцинуються, а інші проти, побоюючись наслідків вакцинації. Однією з причин щодо відсутності бажання в людей вакцинуватись є недовіра вакцині.

В області функціонують 17 центрів вакцинації. Вони знаходяться в Ужгороді, Мукачеві, Берегові, Хусті, Виноградові, Іршаві, Перечині тощо. Із повним переліком можна ознайомитись за посиланням.

За минулий тиждень у центрах вакцинації населення закарпатськими медиками здійснено 5777 щеплень, що на 18% більше, ніж за попередній (4894). Бажають вакцинуватись і більшість жителів Перечинської ОТГ, у той же час винятком є пенсіонери, яким важко дістатись до районного центру й зробити там щеплення. За словами людей похилого віку, було б добре, аби медичні бригади приїздили й вакцинували їх вдома.

Такої думки й 70-річна пані Ірина. Спочатку бажання робити щеплення від COVID-19 в бабусі, яка проживає в Зарічеві, не було зовсім. Жінка наслухалась різних новин щодо модифікованої вакцини і стала боятись її як вогню. Однак уже зараз категорично для себе вирішила: вакцинуватись

–          Була дуже проти вакинування, слухала по телевізору, що помирають від тієї вакцини, в людей починаються різні ускладнення. Переколотилося тоді все у мене, почала боятись, що краще уже хай від вірусу на той світ, як від самої вакцини.

–          Зараз наважилась зробити щеплення. У мене є діти та внуки й боюся за них. Помру так помру, але вже як мені зроблять укол не наражатиму на небезпеку рідних. Біда у тому, що у нас у Зарічеві не є де зробити щеплення. Треба іти в Перечин, а мені важко, не берую ходити далеко. Чула, шо в інших районах приїздять медики до старших людей додому, яким важко ходити, і їх вакцинують на місці. Як би і в нас так можна було зробити, – зазначає бабуся.

 

–        Один раз я уже перехворіла коронаврірусом. Мучилася тяжко, блювала, очі наливалися кров’ю. Не могла ні їсти, ні ходити, постійно паморочилось у голові. Богу дякувати, вийшла із того і зараз хочу вакцинуватись. Люди йдуть і я також вирішила, – каже Олена Михайлівна із вулиці Духновича.

– Нас тут таких багато, пенсіонерів, важкохворих людей, яким важко ходити. А я ще й астматик – біда подвійна. Не маємо змоги дістатись до центру на вакцинацію, але хотіли б вакцинуватись.

–        Я дуже хочу вакцинуватись, але щепитись в селі нема змоги, оскільки відсутній пункт щеплення, – розповідає Ганна Михайлівна. Я уже телефонувала до нас в амбулаторію казала, що маю намір вакцинуватись. Але почула у відповідь – ідіть в Перечин, бо у нас не вакцинують. Мені важко ходити, як терпер маю туди дістатись не знаю – на таксі чи вертольоті, – каже пенсіонерка. Мені немає кому помогти.

За словами жителів Зарічева, ще жодного разу ніякі мобільні бригади не здійснювали жодних щеплень від COVID-19 мешканцям на дому, але дуже на це надіються.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov , маломобільні групи населення мають змогу щепитися від коронавірусу вдома. У той же час більшість людей мало обізнані, як їм діяти в цій ситуації.

Насамперед, бажаючі вакцинуватись, але обмежені в русі, мають повідомити сімейного лікаря чи звернутись на гарячу лінію з протидії COVID-19 за номером: 0 800 60 20 19. Потрібно вказати причину, в зв’язку із якою людина не може відвідати центр вакцинації й потребує щеплення вдома. Обов’язково зазначте адресу, де проживаєте.

Під час формування мобільною бригадою чергового списку виїздів, вашу адресу внесуть до маршруту.

За винятком гарячої лінії із протидії коронавірусу можна звернутись і до місцевого Департаменту охорони здоров’я https://carpathia.gov.ua/pidrozdili-oda/departament-ohoroni-zdorovya

А поки одні вже отримали щеплення, а решта очікують на приїзд бригад медиків до їхніх домівок через проблеми в пересуванні, у регіоні продовжують закликати людей вакцинуватись.

За останніми даними, регіон знову внесли до «помаранчевої» зони карантинних обмежень https://moz.gov.ua/uploads/6/34343-15_11_2021.pdf, а отже ситуація щодо коронаврусу у районах на Закарпатті і досі напружена і попри статистику щеплень серед населення.

Фото: Reporters

Читайте на ГК:Янголи 128-ої: Закарпаття в глибокому траурі через трагедію на Запоріжжі
Читайте на ГК:"Треба ламати руки та ноги": на Закарпатті зловмисники завдають жителям величезних проблем
Читайте на ГК:Закарпатці заготовляють гарбузове насіння: у магазинах ціни на нього злетіли врази
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська