1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні закінчився пільговий період розмитнення авто із ЄС: що чекає на тих, хто не встиг?

10.11.2021 20:46 Суспільство ВАЖЛИВО

Від сьогодні закінчився пільговий період розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації (для учасників АТО/ООС є ще 90 днів). Данило Гетманцев підбив підсумки пільгового періоду розмитнення авто.

Від сьогодні закінчився пільговий період розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації (для учасників АТО/ООС є ще 90 днів). Данило Гетманцев підбив підсумки пільгового періоду розмитнення авто.

Закінчився період пільгового податкового режиму розмитнення автомобілів на іноземних номерах, що тривав із 15 червня по 10 листопада. За пільговою процедурою розмитнено 89 000 автомобілів, повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Питання з євробляхами вирішено. Станом на 9 листопада більше 83 000 автомобілів розмитнено, а бюджет отримав 2,9 млрд грн", – написав Гетманцев на своїй сторінці у Facebook.

Він додав, що більше жодних відстрочок чи пільгових періодів не буде.

"Прошу Національну поліцію вжити заходів щодо недопущення проїзду євроблях вулицями та дорогами нашої країни", – закликав голова парламентського комітету.

Відзавтра власників авто з європейською реєстрацією почне штрафувати поліція.

Якщо патрульний зупинить нерозмитнений автомобіль, він випише штраф 8500 грн та передасть інформацію про порушника митникам, які оформлять штраф 170 000 грн.

Слід зазначити, що штрафувати власників автомобілів на іноземній реєстрації можуть не лише поліцейські, а й митники.

Так, поліцейські можуть на місці зупинки оштрафувати на 8500 гривень за керування автомобілем на єврономерах, у якого прострочено термін ввезення. Також можуть оштрафувати за керування автомобілем особою, яка не ввозила автомобіль до України. При повторному порушенні штраф становитиме 17 000 гривень.

Митники штрафують за перевищення терміну тимчасового ввезення чи транзиту автомобіля більш як на 30 діб на 170 000 гривень або конфіскують авто. Таке саме покарання передбачено за втрату цих машин.

Митники складають протокол та подають його до суду, який приймає рішення. До винесення рішення автомобіль перебуває на митниці.

Крім того, митниця накладає штраф у 34 000 гривень, якщо такий автомобіль передано у користування іншій особі.

При цьому власник євробляхи, як і раніше, зобов'язаний її вивезти з України. Інакше його знову оштрафують.

За матеріалами українських ЗМІ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за два тижні закінчується спрощене «розмитнення» авто на «єврономерах».

Читайте на ГК:Шістьом містам України присвоєно відзнаку «Місто-герой України»
Читайте на ГК:«Прекратите стрельбу по ядерно опасному объекту!»: що відбувалося на блочному щиті Запорізької АЕС (ВІДЕО)
Читайте на ГК: Ukraine Helpers: в Україні запустили сайт для гумдопомоги з усього світу

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська