1. Новини Закарпаття
  2. >

Лічильник за 25 тисяч гривень та кВт*год замість кубометрів. В Україні по-новому рахуватимуть споживання газу

06.11.2021 23:57 Суспільство ВАЖЛИВО

В Україну споживачів блакитного палива хочуть перевести на нову систему обліку обсягу споживаного газу.

В Україну споживачів блакитного палива хочуть перевести на нову систему обліку обсягу споживаного газу.

В Україні по-новому рахуватимуть споживання газу. Його будуть обліковувати не в кубометрах, як тепер, а в кіловат-годинах. Така система обліку справедливіша, вважають фахівці. Однак це вимагатиме заміни всіх газових лічильників у країні. При цьому нові прилади обліку коштують десятки тисяч гривень, і навряд чи облгази встановлюватимуть їх власним коштом, пише Обозреватель.

Зміна системи обліку газу прописана у законі, ухваленому Верховною Радою 2 листопада 2021 року. Цей новий закон допоможе адаптувати облік споживання газу в Україні під європейську систему. В Європі вже давно споживання рахують не в кубометрах, як у нас, а в енергетичних одиницях. Різниця в системах обліку створює певні труднощі при реверсі газу з Європи до України та відборі газу Європою з українських ПСГ (підземних сховищ газу). Приведення до єдиної системи обліку сприятиме інтеграції нашої газотранспортної системи з європейською.

Вже з травня 2022 року Україна має намір перейти на нову систему обліку.

Це також має покласти край скаргам споживачів на неякісний та "некалорійний" газ, який нібито подають їм трубами. Обсяг поданого палива справді не завжди відображає реальну картину його витрати. Адже газ можна подавати під різним тиском, і, відповідно, енергоефективність одного й того ж об'єму буде зовсім різною.

При цьому всі газові лічильники в Україні "заточені" під облік у кубометрах. Проте вже розроблено систему приведення показань у кубометрах d кіловат-години. Та рано чи пізно все одно всіх споживачів доведеться переводити на нові прилади обліку газу.

Незважаючи на те, що перехід заплановано на 1 травня 2022 року, експерти вважають, що він не буде різким. Спочатку, очевидно, переведуть усіх великих споживачів на кшталт теплокомуненерго. А потім настане час і мешканців багатоквартирних будинків.

При цьому на сьогодні в Україні поки що немає у продажу газових лічильників, які могли би враховувати споживання у кіловат-годинах. Очевидно, їх доведеться або закуповувати за кордоном, або налагоджувати власне виробництво в країні. Причому встановлення такого лічильника – "задоволення" не з дешевих.

За словами голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, такі лічильники коштують набагато дорожче тих, якими українці користуються зараз. Ціна одного такого приладу обліку може становити 20-25 тисяч гривень. Навряд чи облгази будуть готові встановити у кожну квартиру такий лічильник власним коштом.

Читайте на ГК:Обережно! Список найпоширеніших шахрайських схем в інтернеті
Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, які не пробачають зраду
Читайте на ГК:Уже в лютому слід готуватись до "сюрпризів" на АЗС: в Україні стрімко подорожчає пальне
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська