1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні громадянам, які не вакцинувалися не виплачуватимуть лікарняні

06.11.2021 21:05 Суспільство ВАЖЛИВО

Про це повідомила пресс-служба Фонду соціального страхування.

Про це повідомила пресс-служба Фонду соціального страхування.

Українцям, які відсторонені від роботи через відмову від вакцинації, лікарняні в період їхньої вимушеної бездіяльності не оплачуватимуть, інформує ФССУ.

У повідомленні ФСС роз'яснюють, що йдеться про громадян, які підлягають обов'язковій вакцинації за видом їхньої діяльності. Нагадаємо, що МОЗ визначило перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації. Право уникнути щеплення дається лише тим громадянам, які мають медичні протипоказання до вакцинації та можуть підтвердити це довідкою від лікаря. Усі решта або повинні пройти вакцинацію, або будуть на певний час відсторонені від роботи і на цей період залишаться без засобів до існування.

Зокрема, обов'язковій вакцинації підлягають такі категорії працівників:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, середньої, дошкільної та позашкільної освіти незалежно від їхньої форми власності.

У повідомленні ФСС підкреслюється, що працівники цих закладів, які відмовилися від вакцинації, наражають на небезпеку не лише себе, а й усіх, хто їх оточує: колег, відвідувачів, учнів та вихованців. Тому в їхньому випадку відмова від щеплення – це далеко не особиста справа, а те, від чого може залежати здоров'я, а іноді й життя інших людей.

У прес-службі ФСС також роз'яснюють, на якій підставі відмовляють примусово відстороненим від роботи громадянам у виплаті лікарняних листів.

"Допомога з тимчасової втрати працездатності у зазначеному випадку не фінансується, оскільки відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування покликані компенсувати заробіток застрахованої особи, втрачений ним за час лікування. У разі усунення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимоги щодо обов'язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму у такий період відсутній", - пише прес-служба ФСС.

Читайте на ГК:"Влучно поцілила": у Києві жінка збила дрон окупантів банкою з огірками, – СОЦМЕРЕЖІ (ФОТО)
Читайте на ГК:"Наказали стріляти у мирних містах": у мережі з'явилося відео "сповіді" російського солдата (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Армія України знищила техніки РФ на млрд
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська