1. Новини Закарпаття
  2. >

Названо умову, за якої вчителі мають право не вакцинуватися від COVID-19

16.10.2021 21:32 Суспільство ВАЖЛИВО

Про це сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю

Про це сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю

Учителі можуть не вакцинуватися від COVID-19 у разі, якщо є обґрунтовані медичні протипокази, зафіксовані у медичній довідці, заявив Ляшко в інтерв’ю для  "Радіо Свобода".

“Коли ми говоримо про вчителів, ми говоримо, що вони будуть або відсторонені від роботи, або повинні вакцинуватися. В наказі, який прописано, стоїть зірочка і говориться про обов’язковість вакцинації, окрім обґрунтованих медичних протипоказів, коли не можна за станом здоров’я”, - заявив Ляшко.

Він пояснив, що таку довідка має видати сімейний лікар, вона передбачена в електронній системі охорони здоров’я.

"Медичних працівників наразі щеплено принаймні однією дозою вже близько 90%. Зараз ми дивимося, щоб внесення медиків до переліку обов’язкової вакцинації не зменшило доступ до медичних послуг. Бо якщо ми відсторонимо, наприклад, двох-трьох реаніматологів від роботи, це будуть набагато гірші наслідки, ніж продовження їхньої роботи", — сказав міністр.

Слід також зазначити, що в Україні вводять обов'язкову вакцинацію для працівників навчальних закладів, працівників міністерств, органів влади та місцевих державних адміністрацій. Є спеціальні органи, які перевіряють, чи дійсно роботодавець відсторонив невакцинованого працівника. Якщо цього не сталося, він може нести за це відповідальність.

Читайте на ГК:Змінено процедуру реалізації земельних ділянок - Мін'юст
Читайте на ГК:У Києві під час ДТП водій вантажівки збив двох людей (ФОТО)
Читайте на ГК:Зеленський хоче давати 20 років за контрабанду – Данілов
загрузка...