1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Філософська графіка Каталін Голло: виставка робіт художниці відкрилася в Берегові (ФОТО)

418
Суспільство Новини Берегова

Художниця планує наступного року відкрити персональну виставку її робіт в Ужгороді.

На експозиції в мистецькому залі імені Міхая Мункачі консульства Угорщини в Берегові відбулася пам’ятна зустріч місткині зі своїм вчителем, нині знаним закарпатським ландшафтним дизайнером, живописцемм і скульптором Гаррі Чуваловим.

Народилася Каталін Голло в с.Соломоново на Ужгородщині. Однак вже більше 40 років живе і працює в Угорщині. Освіту здобула в Ужгородському училищі прикладного мистецтва, де наставниками були Е.Медвецька, А.Дунчак, Г.Чувалов. За словами художниці, неабиякий вплив на її творчість мали послання з минулого, печерні малюнки. Оригінальні роботи місткині експонувались на багатьох міжнародних виставках, у тому числі на Україні. Познайомитись із графікою Каталін Голло мали змогу шанувальники прекрасного у Чернівцях, Львові, Калуші, Ужгороді інших містах. І ось тепер вперше художниця зі своїми малюнками завітала до Берегова.

Вступним словом експозицію відкрив заступник керівника дипломатичної місії Мігай Беке, який представив присутнім відому місткиню та почесних гостей. Хороший настрій для перегляду творів забезпечила ліричною грою на скрипці викладач Виноградівської школи мистецтв Маргарита Телек.

Тепло вітав винуватцю зібрання та присутніх Генеральний консул Матяш Сіладі – великий поціновувач художнього митецтва.

“Філософські лінії та абстракції графік Каталін Голло справді вражають,- наголосив у вітальній промові дипломат.- Поряд із класичними елементами у творах місткині проглядаються і закарпатські мотиви. Це справжні графічні новели, з яких читаємо відчуття й думки автора.”

Голова Товариства прикладного мистецтва ім.Ревеса Агнеш Кулін теж відмітила неординарність графік Каталін Голло, з якими лише почала знайомитися і ще не до кінця осмислила їх цінність та глибокий зміст. На думку молодої художниці, картини її старшої колеги по цеху з допомогою чітких ліній, контрасту кольорів розповідають про різні емоції, зафіксовані в певному моменті, вони делікатні й промовисті.

“У моїх роботах багато особистого,- поділилась з Голосом Карпат Каталін Голло.- За допомогою ліній, штрихів, плям, контрасту, кольору конвертую сутність, моменти життя, своє бачення світу. Прагну добитися гармонії, краси. Всі твори пропускаю через душу, вкладаючи власні переживання, емоції та почуття.”

Високо оцінив досягнення своєї колишньої учениці Гаррі Чувалов.

“Роботи Каталін багаті духовно й фантазійно,- каже нашому виданню митець.- Це своєрідне переплетіння часу: минулого, теперішнього й майбутнього, що передає багаторівневу мозаїку буття.”

Сам Гаррі Іванович народився на Ставропольщині, готувався бути військовим офіцером. Але доля і знайомий полковник, який побачив у юнака творчі задатки, розпорядилися так, що здібний хлопець поступив до Київського художнього інститу, а навчання завершив у подібному виші у Львові. Одружився з відомою закарпатською майстринею гобеленів Терезою Лутак, сестра якої Едіта Медвецька – теж знана художниця. Почав викладати в Ужгородському училищі прикладного митецтва, де й давав перші уроки Каталіні Голло.

Разом із дружиною, тепер знаною як Тереза Чувалова, прожили 56 років. Планує наступного року відкрити персональну виставку її робіт в Ужгороді.

Нагадаємо, Перше бомбардування Берегова радянськими військами: у місті вшанували жертв війни (ФОТО)

Читайте також: