1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В урочищі на Перечинщині дозріли ароматні цілющі ягоди (ФОТО)

08.10.2021 18:53 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Схожі на бісер, пахучі ягоди ялівця, надзвичайно корисні. В урочищі «Полунця» у Тур’я-Реметі на Перечинщині (Ужгородський район) милують око насадження ялівцю.

Тут його надзвичайно багато, неначе десь в дендропарку. Але посаджений ялівець дивом природи на втіху місцевим та численним туристам. Охочих відвідувачів у населеному пункті чимало у будь-яку пору.

Найулюбленішою локацією туристів є Полонина Руна, хоч відвідують залюбки й гору «Магурича» із веймутовими соснами та урочище «Клокотива» із дугласіями. А у весняний період у центрі уваги зповідне урочище «Розтоки» із панським підсніжником, занесеним до Червоної книги України.

Що стосується «Полунці», то тут усе більше мандрівників по гриби. Також у деяких місцях тут можна натрапити на яфину (чорницю) й брусницю в зеленому моху. Тож можна вважати – неофіційна «мала Руна» розташувалась і в цьому урочищі (авт.) Звідси Полонина Руна видніє, мов на долоні.

Від мальовничих пейзажів до користі від природи. Повернемось до ялівця. То ж яка особливість його цінних ягід синього кольору, майже не помітних на перший погляд?

Не один раз доводилось мандрувати зеленою стежкою в урочищі «Полунця» й милуватись насадженням ялівця. От не спадало якось на гадку, що сині ягоди на ньому – мізерні плоди володіють надзвичайно цілющим ефектом. Виявляється, пахучі «бусини» – шишкоягоди ялівця є поширеними останнім часом не лише в хлібопекарській діяльності, а й рятують від ряду хвороб.

А взагалі весь ялівець – усі його частини є лікувальними, не лише ароматними. Із шишкоягід, хвої й гілок ялівцю отримують ефірну олію. Вважається, ароматична олія цієї рослини очищає, знеболює, бадьорить, зігріває та зміцнює. У давнину цією олією, завдяки фунгіцидним та антибактеріальним властивостям, стерилізували хірургічні нитки.

Ялівцевий цукор (фруктоза) в півтори рази солодший від бурякового. Його сироп використовують при виготовленні желе, киселів, печива й ряду десертів. Ароматні шишкоягоди – для надання специфічного смаку стравам із м’яса, птиці та риби.

Їх додають в маринади та соуси у скандинавській, західноєвропейській та слов’янській кухнях. Підсмажені ягоди ялівцю часом слугують замінником чаю та кави.

Гілками із ялівця парять діжки, аби надати їм освіжаючого, бальзамічного запаху. У сучасній фармакології ягоди ялівцю застосовують як сечогінний, відхаркувальний, дезінфікуючий засіб у лікуванні хвороб шкіри. Помічними є ягоди при хворобах печінки, ревматизмі, жіночих захворюваннях тощо.

За словами місцевої газдині пані Марії, ягоди ялівцю вона додає майже постійно, маринуючи м'ясо та рибу. А ще у родині Марії Михайлівни обожнюють хліб з ялівцем. Останнім часом чорний хліб із ягодами ялівцю продають у місцевих торгових точках.

Нагадаємо, У Боздоському парку буде заводнено русло Ужа: про що говорили на конференції в Ужгороді.

Читайте на ГК:На Перечинщині ліквідували масштабну пожежу на підприємстві (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті вчителю предмета «Захисту України» вручили відзнаку командувача ОК «Захід» (ФОТО)
Читайте на ГК:Війна й цвіт надії в тилу: на Закарпатті міста і села, наче на іншій планеті (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська