1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті руйнується унікальна дорога, що є єдиним автомобільним сполученням між двома районами (ФОТО)

01.10.2021 13:00 0 Суспільство
 

Лісова дорога може не пережити цю зиму, тоді два високогірні села знову стануть тупиковими.

У 2016 році між двома тупиковими селами – Колочава та Німецька Мокра – відновили стару лісову дорогу, яка була непроїзною кілька десятиліть. Таким чином села перетворилися на проїзні, а відновлена лісова дорога протяжністю близько десяти кілометрів стала єдиним автомобільним сполученням між двома районами – Тячівським і тодішнім Міжгірським. Лісова ґрунтова дорога, по якій запросто могли проїхати звичайні іномарки й мікроавтобуси, не кажучи вже про позашляховики, в 16 разів скоротила проїзд між мешканцями Колочави й Німецької Мокрої, серед яких є чимало родичів. Раніше, щоб відвідати один одного, їм доводилося робити величезний гак у 160 кілометрів, пише Depo.Закарпаття.

Для відновлення дороги задіяли техніку дорожників, лісгоспів і Національного парку "Синевир", з допомогою якої влаштували водовідведення, розрівняли ґрунтове покриття й підсипали його щебнем. Реалізований проєкт став великим поштовхом для розвитку туризму, адже Колочава вже багато років є відомим далеко за межами Закарпаття туристичним центром, куди щороку навідується багато тисяч туристів, у тому числі з Чехії (у Колочаві певний час жив відомий чеський письменник Іван Ольбрахт, автор книги "Микола Шугай, розбійник" про місцевого опришка). Саме по оновленій дорозі йшла урочиста весільна хода унікального фестивалю "Закарпатська свальба", де головними учасниками були реальні наречені з Колочави та Німецької Мокрої.

На жаль, унікальний фестиваль Закарпатська ОДА закинула, так само, як і лісову дорогу. Уже два з половиною роки дорожнє покриття не розрівнюють і не підсипають щебнем, а водовідведення не оновлюють. Ще рік – два, і дорога знову стане непроїзною, перетворивши Колочаву й Німецьку Мокру в тупикові села. Численні звернення селян про необхідність оновлення лісової дороги нічого не дають. Цілком можливо, що прокладений п’ять років тому шлях не переживе навіть цю зиму і стане ще одним символом бездіяльності влади.

Нагадаємо, 600 закарпатцям припинили газопостачання: відома причина

Читайте на ГК:"Розповсюджували інтимні зображення": на Закарпатті ґвалтівникам малолітньої дівчинки призначили найвищу міру покарання
Читайте на ГК:В освітніх закладах Тячівщини облаштовують укриття
Читайте на ГК:Судитимуть закарпатця, який сприяв незаконному перетині кордону "туристам-призовникам"
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська