1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті затвердили Програму боротьби амброзією та іншими з карантинними рослинами

24.09.2021 15:47 Суспільство

Під час третього пленарного засідання третьої сесії облради депутати ухвалили рішення «Про Програму боротьби з карантинними рослинами у Закарпатській області на 2021-2025 роки».

Під час третього пленарного засідання третьої сесії облради депутати ухвалили рішення «Про Програму боротьби з карантинними рослинами у Закарпатській області на 2021-2025 роки».

Про це повідомляють в пресслужбі облради, інформував Заголовок.

У документі зазначається, що карантинні рослини – це особливо шкідливі адвентивні види, яких немає на території країни або вони наявні обмежено і чисельність яких регулюється спеціальними заходами.

Поширеними в області є амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia), борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi), гірчак японський (Fallopia japonica), шириця звичайна (Amaranthus retroflexus), аморфа кущова (Amorpha fruticosa) та інші.

Крім шкідливого впливу на культурні рослини, карантинні рослини негативно впливають на здоров’я людини. Зокрема, пилок рослин з роду амброзія є сильним алергеном і викликає алергічні захворювання (бронхіальна астма, алергічний риніт, атопічний дерматит, контактні дерматити).

Метою Програми є впровадження комплексу заходів з виявлення, локалізації та ліквідації вогнищ карантинних рослин у Закарпатській області, приведення в належний фітосанітарний та естетичний стан території, а також зменшення кількості випадків захворювання на алергію серед населення.

Реалізація заходів Програми дасть можливість забезпечити:

- зменшення в області площі зараження карантинними рослинами, у тому числі амброзією полинолистою;

- покращення фітосанітарного та естетичного стану територій;

- зменшення кількості випадків захворювання на алергію серед населення;

- підвищення рівня обізнаності населення про карантинні рослини та методи боротьби з ними.

Нагадаємо, НСЗУ виплатила ковідним лікарням Закарпаття 6,1 млн грн за серпень.

Читайте на ГК:У боях з окупантами на Донеччині загинув ще один закарпатець (ФОТО)
Читайте на ГК:Дорога до раю, встелена квітами й гіркими сльозами: у Закарпатті з почестями попрощалися з полеглим Героєм (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальна поїздка закарпатських медиків: бездоріжжя, болото і хащі на шляху до вагітної жінки (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська