1. Новини Закарпаття
  2. >

Заради нового кредиту МВФ уряд готовий пожертвувати зарплатами українців

23.09.2021 20:32 Суспільство ВАЖЛИВО

Дані по приросту мінімальних зарплат наочно ілюструють в які роки Україна очікувала і отримала кредит від МВФ.

Дані по приросту мінімальних зарплат наочно ілюструють в які роки Україна очікувала і отримала кредит від МВФ.

Зарплати українців в наступному році залишать майже незмінними, в той час як ціни, за прогнозами, зростуть більш ніж на 6%. При цьому підвищення мінімалки заплановано лише на 3%. А це означає, що в наступному році наші громадяни стануть ще біднішими. Уряд вирішив пожертвувати зарплатами українців заради кредиту МВФ, пише Обозреватель.

Такі висновки можна зробити, проаналізувавши проект бюджету на 2022 рік. Протягом наступного року заплановано лише одне підвищення мінімалки - на 200 гривень, в той час як у нинішньому році приріст мінімальної зарплати становитиме сумарно 1500 гривень.

"Я так розумію, уряд хоче отримати гроші від МВФ, тому зараз вони не закладають в бюджет ніяких позицій, за якими у Фонду можуть бути серйозні питання", - припустив директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

Згоден з ним і колишній міністр соціальної політики Андрій Рева.

До речі, як помітили експерти, дані по приросту мінімальних зарплат, вельми наочно ілюструють, в які роки Україна очікувала і отримала кредит від МВФ. У ті роки, коли мінімалку підвищували на солідну суму, Міжнародний валютний фонд нам, як правило, не виділяв ніяких грошей.

Тому зараз вже цілком очевидно, що уряд готовий принести в жертву зарплати і пенсії українців заради отримання чергового кредитного траншу від міжнародних донорів.

Нагадаємо, раніше уряд запропонував нові ціни на електроенергію.

Читайте на ГК:"Земля, рента та акциз": на що та кому Рада хоче підвищити податки, - РБК
Читайте на ГК:У Мінсоцполітики розповіли, як нараховуватимуть субсидії
Читайте на ГК:Каменських продемонструвала, як йти до своїх цілей (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...