1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Мешканець Хустщини створив у власній садибі унікальний музей старожитностей (ФОТО)

21.09.2021 23:15 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

Хуст для туриста – цікаве місто із багатьма гідними огляду історичними та культурними об’єктами.

Древній замок на горі, архітектурні пам’ятки в центрі міста, колоритний «чеський квартал», серце міста – майдан Незалежності –  у приїжджих  просто очі розбігаються, а фотоапаратів вони з рук і не випускають.  Та є у Хусті такі оригінальні цікавинки, які не лежать прямо  перед очима, проте є  надзвичайно захоплюючими.

Йосип Величко,  який мешкає по вул. Львівській,158, створив у власній  садибі унікальний музей старожитностей, в першу чергу – возів! Вози, возики, фурики – пан Йосип відшуковує їх по селах  часто у напівзнищеному стані,  власноручно ремонтує, навіть реставрує – і виставляє на подвір’ї свого  дому для загального огляду.

Не раз мені  довелося там побувати, адже цей оригінальний колекціонер є моїм давнім товаришем. Господар багато розповідав про експонати свого музею, про найменші конструктивні особливості кожного воза, адже двох однакових немає. Нomemade (саморобні) –сказали б за океаном.

Люди автомобільної ери, які частенько відвідують хазяйство пана Йосипа, не можуть надивуватися винахідливості старих майстрів, чиї вироби служили вірою і правдою цілим поколінням горян і долинян. Справжній знавець з першого погляду може впізнати, з якого села походить той чи інший транспортний ретрозасіб. А пан Йосип ще й знає традиційну назву  кожної деталі не таких то і простих конструкцій. А їх через його руки пройшло десятки.

Крім того, господар зібрав чимало предметів  домашнього вжитку ще доелекричного стилю життя. Так що  кожен відвідувач – а їх чимало - може ознайомитись із роботою давніх домашніх господарок, наших бабусь і прабабусь, з нелегкою працею наших дідів і прадідів.

І все це збирає, реставрує, доглядає і презентує гостям справжній ентузіаст, патріот нашого краю – Йосип Величко. Будь хто будь коли при бажанні може відвідати його незвичайний музей, подібного якому не знайти у цілій країні.

Нагадаємо, 100 метрів творчості та краси: у середмісті Мукачева триває масштабний яскравий проєкт (ФОТО)

Читайте на ГК:У селі на Закарпатті група ромів напали на автомобіль "швидкої", побили водія та перехожого (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Відшкодування понад 1,2 млн збитків, завданих незаконними рубками: на Хустщині прокуратура заявила позов
Читайте на ГК:В Управлінні держпраці в Закарпатті прокоментували смерть працівника на підприємстві
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська