1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Ніби два сонця: в Ужгороді спостерігали рідкісне оптичне явище (ФОТО)

514
Суспільство Новини Ужгорода

Поява гало часто свідчить про зміни в погоді — похолодання, прихід вологих атмосферних фронтів.

Світлинами у мережі Фейсбук поділилася користувачка Светлана Ляховская.

Сьогодні зранку 12.09.2021 в 08:05 дивлячись у небо біля сонця почалось щось з'являтись. Що це? Оптичне явище в Ужгороді?!З правої сторони від сонця щось з'явилось... Краса неймовірна..., - йдеться в дописі.

Довідка:

Галό (від грец. ἅλως — «сяйво, німб») — оптичне явище в атмосфері, що виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах. Найчастіше спостерігається в перисто-шаруватих хмарах, рідше — за інших умов. Найпоширеніша форма гало — світле слабко забарвлене коло навколо Сонця чи Місяця. Досить часто простежуються яскраві кольорові плями обабіч Сонця — несправжні сонця чи паргелії, яскрава кольорова дуга з центром у зеніті — зенітна дуга, світлові стовпи, що йдуть вгору та вниз від світила. Всього відомо декілька десятків різновидів гало (до 90). Переважна більшість їх — рідкісні та спостерігаються лише в країнах із суворим кліматом.

В Україні гало можна спостерігати 70-120 разів на рік, але воно здебільшого малопомітне. Яскраве й добре помітне гало з'являється 10-20 разів на рік.

Поява гало часто свідчить про зміни в погоді — похолодання, прихід вологих атмосферних фронтів.

Нагадаємо, Білого гриба – «важкоатлета» відшукали на Ужгородщині (ФОТО)

Читайте також: