1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Вулиця Персикова. З Виноградова на Затисянщину дорогою розбитих надій (ВІДЕО, ФОТО)

02.09.2021 00:57 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Голос Карпат розповідає, як люди роками чекають, привертають увагу і страждають від відсутності ремонту на Персиковій.

Голос Карпат розповідає, як люди роками чекають, привертають увагу і страждають від відсутності ремонту на Персиковій.

Вулиця Персикова у Виноградові – одна з найважливіших транспортних артерій Виноградівщини, що в напрямку україно-румунського кордону сполучає майже усі села Затисянщини. І, мабуть, найбільш забута в плані ремонту. Дорога чекає років десять. В народі Персикову охрестили «дорогою розбитих надій».

Минуло три місяці, як з поїденою ямами дороги підрядники зняли залишки асфальтного покриття. За цей час людям, що живуть обабіч Персикової, встигли надокучити пилюка в спеку і багнюка у дощ, проте натяків на початок ремонту поки що не видно. Крім того, на вкрай погані умови скаржаться автомобілісти, тут почастішали ДТП та застрягають «карети» швидкої допомоги.

Квітами, килимами, перекриттям та зверненням до ЗМІ –

привертають увагу обласної влади виноградівці до вулиці Персикової.

Оскільки Персикова це частина дороги обласного значення, що знаходиться на балансі Закарпатської обласної адміністрації, у Виноградові до її ремонту долучались лише небайдужі автовласники та креативні активісти, які садили у ями на дорогах квіти і застилали старими килимами. У безвиході люди, навіть, кілька разів її перекривали - у 2018 та 2019 роках.

Лише у травні минулого року, нарешті, провели невеликий ямковий ремонт вулиці. Згодом, у липні, оголосили тендер на поточний ремонт автодороги Виноградів - Теково - Неветленфолу, куди входить і Персикова. Роботи мали розпочати у жовтні 2020-ого і завершити до кінця 2021 року. У червні до договору внесли доповнення і збільшили термін ремонту до кінця 2022 року.

Втім за рік роботи завершили лише у Текові. Тамтешні люди залишились не сильно задоволеними: надто довго тривали підготовчі роботи. Розповідають, що верхній шар асфальту зняли задовго до ремонту і довелось пережити пилюку, розмиту від дощу грязюку та розбиті ходові на своїх авто. Крім того, нарікають на якість завершених робіт.

Усе вищезгадане зараз відбувається і у Виноградові. Верхній шар асфальту тут зняли три місяці тому і за усе літо більше жодних ремонтних робіт не спостерігалось. Зневірені і роздратовані люди звернулись до ЗМІ.

До привернення уваги поліції та ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Закарпатській області» до аварійної ситуації на «дорозі розбитих надій», підключились також депутати та місцеві журналісти.

Голос Карпат поцікавився у заступника керівника Служби Ростислава Пріцака, чи можна сподіватись на завершення ремонту вулиці Персикова до кінця 2021 року:

- Договір підписаний у 20-му році, роботи продовжені у 21 році. Уже виконані фактичні роботи від Текова до круга і зараз підрядною організацією розчищаються кювети. Тобто ідуть підготовчі роботи до облаштування асфальтобетонного покриття. Зараз дощі і цей тиждень випадає, окрім того техніка працює на іншому об’єкті. Доробимо той об’єкт і я думаю, що тижні півтора-два і приступимо до вулиці Персикової.
- Тобто до кінця року можна сподіватись, що вулицю Персикова зроблять?
- До кінця року однозначно. Але все залежить від погоди також.

Хто ремонтує цей «майданчик» для політичного піару?

Тендер на ремонт автодороги Виноградів - Теково – Неветленфолу з пропозицією 107 123 632 гривень виграла компанія з німецьким корінням із Вінниці ТОВ «Мего ЛТД». Із статутним капіталом у 35 тисяч гривень та двома легковими автівками на балансі, ТОВ змогла запропонувати супернизькі ціни на асфальт і щебінь.

Як пишуть Наші Гроші, компанія запропонувала такі ціни на будівельні матеріали:

- бітумна дорожня емульсія – 16 563 грн/т;
- щебінь фракції 10-20 мм марки М1000 – 590 грн/м3;
- ЩПС укріплена цементом – 420 грн/м3;
- дрібнозерниста щільна асфальтобетонна суміш типу А марки 1 – 2 394 грн/т;
- крупнозерниста щільна асфальтобетонна суміш типу А марки 1 – 2 348 грн/т.

Вони ж зазначають, що згідно з моніторингом цін ДерждорНДІ на будівельні матеріали за серпень 2020 року по Закарпатській області (на момент проведення аукціону – ред.), дрібнозерниста і крупнозерниста асфальтобетонні суміші коштували 2 922 і 3 000 грн/т, тобто на 20% дорожче за пропозицію «Мего ЛТД».

Крім цього, ціни на щебенево-піщану суміш на той час в області у серпні були найдорожчими в Україні – 960 – 1020 грн/м3, тобто пропозиція компанії є більш ніж вполовину дешевшою. Емульсія у регіоні також є найдорожчою – 18 298 грн/т, натомість «Мего ЛТД» надало ціну на аналогічну позицію на 10% дешевше.

Крім вже згаданого напрямку, ця ж компанія ремонтує ще одну дорогу у Виноградівській громаді – Виноградів - Олешник. Цей тендер вони виграли з пропозицією у 28 473 723 гривні.

Ремонтні дороги на обох дорогах виконує депутат-підприємець Виноградівської міської ради Олександр Лемак. Це батько успішної перукарки-підприємиці Олександри Лемак, яка створила ФОПа за кілька днів до першого виграшного тендеру на ремонт доріг від міськради, взяла з місцевого бюджету 2,5 мільйони і за чотири місяці згорнулась. Як дослідили журналісти, деякі акти виконаних робіт закривали до проведення ремонтів.

Те, що депутат-підприємець Лемак найнятий ТОВ «Мего ЛТД» як субпідрядник на цих проєктах, підтвердили у Службі місцевих автомобільних доріг у Закарпатській області. В той же час у частині 8 «Залучення субпідрядних організацій» Договору вказано, що між замовником і субпідрядником немає жодних правових відносин, а усю відповідальність за якість наданих послуг (субпідрядником – ред.) несе виконавець.

Також на клаптиках відремонтованого асфальту не забувають пропіаритись обласні депутати-виноградівці з «Рідного Закарпаття» і нардеп-мажоритарник Владіслав Поляк. Це все можна знайти у місцевому сегменті Фейсбука та прихильних до політсили ЗМІ. З наближенням виборів – все частіше.

Нагадаємо, на ремонт Комунальної вулиці у Виноградові готові витратити 80 мільйонів гривень. З них з місцевого бюджету лише 10%.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська