1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Їх надзвичайно багато: нашестя отруйних павуків-зебр виявили на Ужгородщині (ФОТО)

1506
Суспільство Новини Перечина

Вони усюди, і не лише у лісах, а й садах закарпатців. Аргіопа тигрова, іншими словами, павук-оса чи павук-зебра, є одним із отруйних павуків роду колопрядів.

Отрута не є смертельною, та на місці укусу може виникнути чималий набряк. У групі ризику малі діти й дорослі із алергією.

Останнім часом цих отруйних істот на Закарпатті зустрічають усе частіше, а отже обачність буде в нагоді. Варто відзначити, минулого року на Ужгородщині від укусу цього павука постраждала дитина. Про це «Голос Карпат» інформував читачів.

Цими днями нашестя аргіоп тигрових помітили у саду на Ужгородщині. За словами господарів, цьогоріч цих павуків істотно побільшало, як і рудих слимаків. – До минулого року їх не було так багато.

Взагалі може бачила одного чи двох павуків за цілий рік, та не ціле нашестя одразу, ще й у саду біля хати, – відзначає пані Маряна із Туря-Ремети.

– Я читала, що цей павук дуже отруйний, від укусу може бути алергічна реакція. А я алергік, – дуже боюся, аби не нароком не взяти його до рук з буряном, будучи на городі, – зізнається Мар’яна. Застерігаю й онуків, аби оминали цих павуків та не брали до рук.

Аргіопа тигрова або Брюнніха (Argiope bruennichi) є одним із найбільш яскраво забарвлених павуків помірної зони Європи, отруйний.

Черевце аргіоп довге, трохи загострене ззаду. Верхній бік черевця жовтуватий із нерівними чорними смужками. За смугастим забарвленням нагадує ос, звідки й інші його назви «павук-оса», «павук-зебра».

У 2001 році німецьке товариство арахнологів оголосило аргіопу тигрову павуком року. Її зображено на марках Польщі, Болгарії, Лесото. У китайській провінції Юньнань павуків цього виду споживають у їжу, як і великих павуків щонайменше трьох інших видів.

Читайте також: