1. Новини Закарпаття
  2. >

У Карпатах всихають заповідні ялинники, які перебувають під захистом ЮНЕСКО

08.08.2021 10:50 Суспільство

Тут діють жорсткі обмеження щодо активного втручання в природні процеси.

Тут діють жорсткі обмеження щодо активного втручання в природні процеси.

Про всихання ялинників в урочищі Чорний Грунь, яке знаходиться в межах Карпатського біосферного заповідника,  доповів завідувач лісознавчої лабораторії Мирослав Кабаль.

За його словами, робочою групою  було проведено обстеження розладів ялинових деревостанів в урочищі Чорний Грунь. Було обстежено дві вітровальні ділянки, площею близько 2 га кожна, які утворились у гірських ялинових пралісах ще у 2017 році. 

Експерти зафіксовали всихання дерев ялини по краю ділянок («крайовий ефект»), а у цілому урочищі – всихання поодиноких дерев та невеликих куртин. Це урочище розташоване у заповідній зоні КБЗ та ядровій зоні об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, де діють жорсткі обмеження щодо активного втручання в природні процеси.

За словами представників заповіднику,   малі і великі розлади деревостанів (буреломи, вітровали, пожежі, відмирання дерев тощо) є кінцевою і початковою фазою циклу розвитку пралісових екосистем. Крім того, мертва деревина відіграє важливу роль у збереженні біорізноманіття, як середовище існування багатьох видів живих організмів.

«До прикладу, робочою групою обстежено ділянку ялинових пралісів в ур. Лисичий (Трибушанське відділення КБЗ), яку залишили без жодного втручання, після бурелому і подальшого всихання дерев, які відбулись у 2008-2009 рр. Дана ділянка знаходиться в аналогічних грунтово-кліматичних умовах і тут спостерігається інтенсивне природне відновлення лісу», – зазначив Мирослав Кабаль.

Природне поновлення через 13 років після розладу деревостану в ур. Лисичий

Враховуючи все це, було прийнято рішення не проводити активного втручання у пралісові екосистеми в ур. Чорний Грунь та налагодити моніторинг природних процесів.

Нагадаємо, Юний рахівчанин виборов бронзу у шаховому фестивалі “Зорі Карпат”.

Читайте на ГК:Жінка у важкому стані: нові подробиці щодо вибуху на лінії Арпада у Карпатах
Читайте на ГК:Закарпатців попередили про підвищення рівнів води у річках, найбільше в Латориці та Боржаві
Читайте на ГК:Відомо, чи будуть зростати тарифи під час опалювального сезону на Закарпатті
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...