1. Новини Закарпаття
  2. >

На старті - 40 тисяч за гектар: названо середню ціну землі - Мінагрополітики

04.08.2021 09:45 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

З початку роботи ринку землі в Україні загальна площа проданих ділянок, щодо яких зареєстровано правочини, склала 5324 га, а сума угод – 210 млн гривень.

З початку роботи ринку землі в Україні загальна площа проданих ділянок, щодо яких зареєстровано правочини, склала 5324 га, а сума угод – 210 млн гривень.

Ринок землі в Україні сьогодні вже повноцінно функціонує — він прозорий, дієвий і кожен може реалізувати своє право розпоряджатися землею: продати, передати в спадок, здавати в оренду чи самому господарювати на цій землі. Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

«Місяць тому, коли запускали ринок землі, вас намагалися налякати масовою скупкою земель іноземцями, вагонами з чорноземом, які прямують на Схід, та агрохолдингами, які відберуть ваші землі. Протягом місяця роботи ринку, як я й обіцяв, не сталося нічого подібного. Ринок працює!», — зазначив Міністр.

За його інформацією за 30 днів від старту ринку землі уклали 2901 угоду. Тобто, лише 1 із 2 000 власників землі розпорядилися нею: продали чи подарували.Протягом цього періоду загальна площа проданих ділянок, щодо яких зареєстровано правочини, склала 5324 га, а сума угод склала 210 млн гривень.

«Тобто, за перший місяць ринку землі середня ціна за український гектар складає 40 тисяч гривень. Наразі найбільше землі придбали у Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях. Але географія продажів — по всій країні!», — зауважив Лещенко.

Водночас, за його словами, дедалі більше нотаріусів освоюють всі інструменти, необхідні для реєстрації угод, і дедалі більше аграріїв пересвідчуються у дієвості ринку.

«Час популізму на темі землі минув. Дуже скоро громадяни дізнаються, хто начебто боровся за права народу, а насправді паразитував на тіньовому ринку землі . Прозорість ринку й доступність даних для всіх лише підвищать його ефективність. 40 тис. за гектар — це наша стартова лінія! Ми з вами перейшли на новий етап ставлення до землі! Земля — це захищена, вільна власність, вартість якої зростає», — наголосив Міністр.

Варто також зазначити, що, за інформацією першого заступника Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолія Мірошниченко, з 1 липня до Держгеокадастру із заявами надати доступ до відомостей Державного земельного кадастру звернулись 4288 нотаріусів, які подали 4806 заяв. З них погоджено 4242 заяви, відмовлено — 558. Також, за його словами, моніторинг земель засвідчив відсутність ажіотажу на ринку земель сільськогосподарського призначення, а також відсутність істотної зміни динаміки ринку в порівнянні із попереднім періодом.

«...Моніторинг дозволив виявити, що станом на 1 липня понад сто юридичних осіб та понад тисячу фізичних осіб володіли більш як ста гектарами земель сільськогосподарського призначення, багато з них – більш як тисячею гектарів. З 1 липня 2021 року така концентрація земель сільськогосподарського призначення стає неможливою», — акцентує Мірошниченко.

За його прогнозом, істотних зрушень на ринку земель сільськогосподарського призначення найближчим часом не очікується.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, гори сміття біля помп з водою: у ромському поселенні в Мукачеві отруїлися 10 дітей (ФОТО, ДОКУМЕНТ)

Читайте на ГК:Мобілізацію в Україні посилюють: відомо яким чином в ухилянтів відбиратимуть водійські права
Читайте на ГК:Відремонтують, але не все: відомо яким автошляхам пощастить з ремонтом цієї весни
Читайте на ГК:Приватні структури чи законні військові формування?: уся правда про ТЦК та межі їх повноважень
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська