Цьогоріч на Закарпатті у більшості районів не вродили гриби.
Попри те, що цього літа у багатьох районах області у лісах вродили ягоди – суниця, малина, чорниця, і люди могли заробити на них, урожай літніх карпатських грибів цьогоріч заслабкий.
За словами мисливців тихого полювання, маловрожайними на гриби цьогоріч є ліси Перечинщини й Ужгородщини. Як відзначають грибники, ще на початку сезону якщо і траплялися білі чи підосичники, зараз у лісі неначе в пустелі. Бідкається на дари лісу нинішнього літа й мисливиця тихого полювання Мар’яна Кидора.
За її словами, грибів зараз обмаль і на Мукачівщині.
– Ліс не впізнати, – пішла на гриби і очам не повірила. Пустота, жодного білого, чи підосичника. Ні голубінок не має, десь-десь по одна. В той же час, де ще торік були найгрибніші місця на букові, не лишилось ні дерева. Усе зрубане, а довкола траншеї такі, що у них танк заховається, а не те що людина, – відзначає Мар’яна.
Одними із найцінніших на Закарпатті є, звісно, білі гриби, хоч натрапляли в лісах регіону минулого року й на трюфелі. Та цьогоріч не має ні білих на Закарпатті, ні підберезовиків. У Тур’я-Реметі на Турянщині теж цього літа ліси не радують «білим золотом». А торік, урожай літніх білих у тамтешніх лісах був досить багатим. На їх урожайність вплинули дощі та тепла погода. На жаль, цьогоріч, літо на Закарпатті було значно посушливим. Відсутність грибів у лісах позначається і не можливістю на них заробити. Більшість людей, яких лиш і рятують гриби чи суниці, коли на них є сезон, зараз у відчаї. Торік за кошик білих на ринку просили від 250 гривень. За сезон могли заробити і більше 20 тисяч. Та на відміну від білих грибів, у лісах Перечинщини зараз сезон лисичок і люди на магаються заробити на «лишкарьках».
У той же час, хоч ароматні гриби є й дуже цінним та корисними, у тому числі, й для дітей, бо містять йод, ціна на них зараз дуже висока, розповідають селяни. Один кілограм свіжих лисичок на Перечинщині вартує від 300 гривень. Та хай там як, а не у всіх районах скупо з грибами.
На Перечинщині також сподіваються на благодатний врожай білих грибів, однак вже осінніх. Білі осінні гриби із чорними шапками на Перечинщині звуть крушняками, вони більш тверді на відміну від літніх і, звісно, чистіші, відзначають грибники.