1. Новини Закарпаття
  2. >

В найближче десятиліття на планеті спостерігатимуть руйнівні повені та масштабні засухи, - вчені

21.07.2021 20:36 Суспільство ВАЖЛИВО

Теперішні катаклізми та вибрики пригоди ще квіточки. В майбутньому вчені прогнозують ще більш серйозні катаклізми на планеті.

Теперішні катаклізми та вибрики пригоди ще квіточки. В майбутньому вчені прогнозують ще більш серйозні катаклізми на планеті.

Глобальне потепління, ослаблення струменя струму та Місяць будуть поєднуватися, щоб спричинити більш руйнівну спеку та повені в найближчі десятиліття, пише Deutsche Welle.

Понад 100 людей загинули, ще багато хто вважається зниклим після того, як цього тижня смертельні повені охопили значну частину західної Німеччини. Шок величезний: люди втрачають друзів, родичів та будинки. Такі руйнівні повені не спостерігались десятиліттями. Однак метеорологи попереджають, що в майбутньому екстремальні погодні події , ймовірно, стануть набагато звичнішими.

"Екстремальні дощі будуть частішими у теплішому світі", - сказав DW Андреас Фінк з Інституту метеорології та кліматичних досліджень Технологічного інституту Карлсруе.

Однією з причин цього є те, що глобальне потепління викликає зміну атмосфери, сказав д-р Себастьян Сіппель з Інституту атмосферних і кліматичних наук в Цюріху DW: "При кожному підвищенні температури на один градус Цельсія атмосфера може поглинати близько 7 % більше вологи. […] Додаткова волога, спричинена глобальним потеплінням, призведе до збільшення кількості опадів у довгостроковій перспективі, особливо коли є сильні дощі ".

У цьому винні кліматичні зміни

Немає сумнівів, що кліматичні зміни клімату нагрівають атмосферу. На питання про поточну повінь у Німеччині доктор Карл Фрідріх Шлейснер з географічного факультету Берлінського університету Гумбольдта сказав у своїй заяві: "У 2021 році мова йде не про те, чи відіграли роль зміна клімату, а просто про те, наскільки ".

Серед вчених існує консенсус щодо термодинамічних процесів, дедалі теплішої атмосфери та її підвищеної здатності до вологи. Однак є ще один фактор, який, на думку деяких експертів, сприяє екстремальним погодним явищам, таким як повені в Європі цього тижня та недавня спека на західному узбережжі США та Канади, але це ще не визначено остаточно.

Це стосується повітряних потоків, які гарантують, що райони високого та низького тиску в помірних широтах Європи, як правило, швидко рухаються далі. Дослідники клімату, такі як Андреас Фінк, вважають, що струменевий потік, західний вітер, що дме на висоті близько дев'яти кілометрів навколо Північного полюса, за останні роки втратив оберти, викликаючи хвилі в колишньому постійному потоці повітря.

"Потім ці хвилі залишаються на місці, і вони можуть, в залежності від того, де вони знаходяться, спричинити екстремальні хвилі спеки, такі як ми бачили в Північній Америці, або спричинити повені", - сказав він, пояснивши, що повінь, спричинена нещодавньою штормом Бернда, результат того, що циклони та антициклони не натискали так енергійно, і це означало, що шторм може зосередитися в одному місці.

Експерти вважають, що струмінь струменя, який підживлюється різницею температур між Арктикою та тропіками, згинається, оскільки в Арктиці зростають температури, і коли різниця стає меншою, потік повітря стає слабшим.

Нерегулярність орбіти Місяця

Іншим занепокоєнням є те, що протягом найближчого десятиліття прогнозується, що припливи будуть вищими та нижчими, ніж зазвичай, через нерегулярність орбіти Місяця. Хоча це відбувається кожні 18 років, до 2030-х років рівень моря міг піднятися до такої міри, що це може бути згубним.

На своєму веб-сайті Національне управління аеронавтики та космосу (НАСА) пояснює: "За половину 18,6-річного циклу Місяця регулярні щоденні припливи Землі придушуються: сильні припливи нижчі за норму, а відливи вищі за норму. інша половина циклу припливи посилюються: припливи стають вищими, а відливи знижуються. Глобальний підйом рівня моря штовхає припливи лише в одному напрямку - вище. Отже, половина 18,6-річного місячного циклу протидіє впливу рівня моря піднімаються під час припливів, а друга половина збільшує ефект ".

Дослідники прогнозують тривалі повені з катастрофічними наслідками. У поєднанні зі зростанням кількості інших екстремальних погодних явищ, спричинених зміною клімату, це особливо турбує.

Нагадаємо: Десятки мільйонів: на Закарпатті підрахували збитки від паводку на Рахівщині 

Читайте на ГК:Війська західних країн можуть опинитися в Україні: заява ексспецпредставника США в Україні
Читайте на ГК:Google стане платним?: користувач повинен буде заплатити за пошуковик в деяких випадках
Читайте на ГК:Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська