1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Смерть апаратника хімзаводу на Закарпатті: у мережі і досі обговорюють жахливу трагедію

1937
Суспільство Новини Перечина

Нещасний випадок зі смертельними наслідками стався на Перечинському ЛХК ще 12 липня цього року.

Смерть апаратника хімзаводу на Закарпатті: у мережі і досі обговорюють жахливу трагедію

Від випарів чадного газу на виробництві помер апаратник цього підприємства. Чотирьох робітників, що намагались його врятувати, на жаль, теж госпіталізували з отруєнням до Перечинської лікарні. 

За попередньою інформацією, апаратник піролізу відкривши люк скруберу, найімовірніше вдихнув випари газу і втратив свідомість.

Як повідомив журналісту видання «Голос Карпат» ортопед-травматолог Перечинської ЦРЛ Дмитро Шейко, двох пацієнтів з отруєнням чадним газом було поміщено до відділення хірургії, а ще двох – до відділення терапії на БАМі в Ужгороді. Пацієнтам почали надавати кисневу терапію, їх стан залишався стабільним.

Загиблий працівник Перечинського ЛХК був уродженцем Перечина. Потерпілому було 38 років. За фактом нещасного випадку у поліції відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 272 Кримінального кодексу України, тобто порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, якщо воно спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки.

Жахливу трагедію і досі обговорюють у соцмережі Фейсбук, співчуваючи горю родині. Без чоловіка залишилась дружина, а двоє дітей втратили рідного батька.

Это ужас человек пошёл утром на смену и уже не вернулся, а двое детей остались без папы а жена без мужа чем думал начальник по технике безопасности когда посылал покойного чистить Реторту в такую жару, – коментує Den Ross.

Люди засуджують ставлення керівництва та інженерів до простих робочих, мовляв роботу працівників ЛХК не цінують, а відповідно й не дбають належним чином про їх безпеку:

– Дуже погане ставлення інженерів та начальників до простого роботяги (як до раба), та не ціниться їхня робота, - відзначає Володимир Лопарєв – Гроші на першому місці, а люди на останньому, – додає Yurij Reipashi.

Не зважаючи на те, що лісохімкомбінат у місті Перечин є наразі одним із потужних підприємств у районі з багаторічною репутацією, багато людей нарікають на недотримання хімзаводом екологічних норм та низьку зарплатню.

За словами мешканців, на виробництві не один раз уже ставались нещасні випадки через недбалість керівників.

– Люди гинуть, калічаться, екологічних норм не дотримуються навіть приблизно, зарплата у 95% працівників мінімальна. Кому це вигідно і доки триватиме?!, – пише Василь Ланцфер.

– Давно пора закрити це виробництво. Отравлюють не тільки Перечин, а всю навколишню природу та річку Уж. Зневажають людей, що там батрачать і наживаються на їх здоров'ї, оплачуючи копійками за шкідливу працю і втрату здоров'я, а часто і життя. Соціалки ніякої. Гнати в шию, – констатує Іван Лесьо.

Що ж до детального розслідування у цій справі, то насамперед люди хочуть, аби винні у смерті чоловіка на Перечинському хімзаводі понесли відповідальність, а не відкупились, як вони зауважують, і не зробили урешті винними у цій трагедії самих робочих.

– Але щоб відповіли ці люди, ане відкупитися!, – відзначає Богдана Мандзич – Скільки вже людей "пропало" на цьому заводі? Спишуть на нещасний випадок? Сім'ї загиблого співчуття, – пише Мар'яна Товт.

За словами деяких із робочих Перечинського ЛХК, «все на цьому заводі вирішують гроші».

– Я працював на цьому комбінаті там все рішать баблом..., – відзначає Alex Cherkaskyi.

Нагадаємо, для спеціального розслідування цього нещасного випадку в Управлінні Держпраці області створена комісія, яку очолив заступник начальника Управління Володимир Горєв.

Що стосується потерпілих на виробництві, то усі працівники були офіційно оформленими. Відомості про інцидент внесені до ЄРДР за ст. 272 КК України.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber