1. Новини Закарпаття
  2. >

Рада зобов'язала ДСНС надсилати українцям аварійні оповіщення

16.07.2021 09:18 Суспільство ВАЖЛИВО

ДСНС уповноважили координувати дії інших органів для запобігання надзвичайним ситуаціям, а також передавати аварійне оповіщення та інформацію в разі транскордонного впливу аварії в Україні.

ДСНС уповноважили координувати дії інших органів для запобігання надзвичайним ситуаціям, а також передавати аварійне оповіщення та інформацію в разі транскордонного впливу аварії в Україні.

Верховна Рада зобов'язала Державну службу з надзвичайних ситуацій (ДСНС) відправляти українцям аварійні оповіщення. Народні депутати прийняли в другому читанні законопроект №4407. Про це в четвер, 15 липня, йдеться в документі на сайті парламенту.

Як вважають депутати, Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки", перш за все, впорядкує процедури віднесення об'єктів до об'єктів підвищеної небезпеки (ідентифікації).

Закон встановлює поняття об'єктів підвищеної небезпеки (ОПН) і порядок їх визнання такими.

Узгодження плану локалізації і ліквідації аварій скасували. Очікується, що це зменшить тиск влади на бізнес. Документ покладає забезпечення безпеки і захисту населення за межами ОПН на місцеві органи виконавчої влади.

Скасовується і декларація безпеки на об'єкті підвищеної небезпеки. Її замінять на звіт про заходи безпеки, який готується за спрощеною процедурою. Громадськість буде мати до нього доступ.

У законі ОПН розділили на три класи відповідно до чинного законодавства, щоб встановити конкретні вимоги до кожного класу таких об'єктів.

"Такий підхід дозволяє врахувати вимоги Директиви Севезо III не тільки для об'єктів, аварія на яких може становити значну загрозу, в тому числі на транскордонному рівні (1 і 2 класу ОПН), але і врахувати вимоги національного законодавства для об'єктів, на яких можуть виникнути значні аварії, що можуть загрожувати безпеці населення на території України (3 клас)", - зазначалося в пояснювальній записці.

ДСНС уповноважили координувати дії інших органів для запобігання надзвичайним ситуаціям, а також передавати аварійне оповіщення та інформацію в разі транскордонного впливу аварії в Україні. Також служба буде отримувати аварійні оповіщення та інформацію в разі аварії на ОПН в іншій державі.

Нагадаємо, На Іршавщині негода наробила лиха: вітер повалив з десяток дерев, а на дороги зійшли селі.

Читайте на ГК:Курс валют на 17 вересня: долар дорожчає, євро дешевшає
Читайте на ГК:Милиці президента. Чому група "Довіра" допомагає Зеленському
Читайте на ГК:Уряд збільшив видатки на пільги і субсидії у проекті бюджету на 2022 рік
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...