1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Жителі Рахівщини розповіли про жахливі хвилини під час паводку (ВІДЕО)

450
Суспільство Новини Рахова

120 господарств та 76 житлових будинків підтопило через негоду 10 липня в присілку Стебний селища Ясіня на Рахівщині.

Жителі Рахівщини розповіли про жахливі хвилини під час паводку (ВІДЕО)

Про це сьогодні, 11 липня, Суспільному повідомив речник ДСНС Закарпаття Федір Філіп. За його словами, 19 дворогосподарств, 17 житлових будинків та 2 підвальні приміщення підтопило також в селі Лазещина і 25 дворів та 3 житлові будинки в селі Луги.

Через сильну течію пошкоджена дорога в Ясіня та Богдані, знищено 31 міст, в річку потік зніс 10 автомобілів. Також безвісти зникла одна людина – розповів голова Ясінянської громади Андрій Делятинчук.

"Вода йшла три метри висотою"

Житель присілка Стебний селища Ясіня Михайло Тулайдан каже: через сильний дощ вода вийшла з русла місцевої річки й зносила мости, огорожі та підтопила будинки.

"Відбувалося це після обіду вчора, приблизно о 16 годині. Тривало все дві години, розповів чоловік. — Потім вода почала спадати. Як вам сказати, страх великий, то, як кажуть, проти природи не підеш, природа робить своє діло. Дощ почав падати в обід і через дві години були наслідки. Ось тут вода йшла три метри висотою. Там уверху живуть сини, то затопило все – і холодильник, і все, словом, у хаті вода була до вікон".

Микола Дячук був на роботі, коли була злива. Течія забрала його машину. Чоловік разом з сусідами прийшов забрати уламки автомобіля. Каже: здасть її тепер у брухт, це була єдина машина в сім’ї..

"Затопило будинок у мене, у батьків і в брата, там геть все затопило", — сказав чоловік.

У Василя Кравчука зі Стебного вода затопила город: "Повністю моркву й картоплю затопило. Тут в нас був перехід. Ми маємо за рікою 2 га землі, то був перехід і вода міст забрала. Так намул є, дрова. У будинку нічого не наробило. Там живуть люди, але тепер вже нема переходу. Упродовж 40 хвилин дощ такий падав і вода піднялася".

Двір Ганни Понцір теж підтопило. Течія повалила огорожу, хоча оминула хату.

"Там сітку (ред. огорожа) поламало, а там взагалі забрало. Таке було й минулого року, але не такі наслідки. Тоді тільки лужок течія забрала, а тепер подивіться, що в нас наробило", — каже жінка.

Працюють рятувальники, працівники лісової охорони та техніка

Прибирати жителям Ясінянської громади допомагають рятувальники та працівники лісового господарства.

"Учора (10 липня, — ред.) близько 15-16 години внаслідок інтенсивних сильних опадів над цим присілком відбулося різке підняття рівня води, орієнтовно місцями до 5 метрів піднявся рівень води", — розповів начальник Управління ДСНС Закарпаття Роман Гудак. — На даний час наших 30 рятувальників особового складу тут працює, залучено техніку".

Для ліквідації наслідків стихії залучили також 42 працівників Державної лісової охорони, — розповів в.о. начальника Закарпатського управління лісового та мисливського господарства Ярослав Гоголюк.

"3 одиниці техніки, з них два тривіальних трактора й один ескалатор. Практично вони задіяні на всіх участках відновлювальних робіт. Вони розчищають завали, вони витягують габаритні матеріали з річки, розрізають дерева, які заважають проїзду техніки", — розповів він.

Безвісти зник

Голова Ясінянської громади Андрій Делятинчук каже: окрім підтоплення дворів, руйнування дороги та мостів, через негоду зник місцевий житель.

"Чоловік вважається безвісти зниклим. Він їхав на возі з конем. Намагався врятувати коня і, на жаль, сам зник. Коня знайшли, знайшли віз. На жаль, чоловіка немає. Сьогодні цей паводок є найбільш руйнівним. Він завдав шкоди багатьом дворогосподарствам, дорожній інфраструктурі. Знищені мостові переходи. Також маємо багато зсувів. Є будинки, які і підтоплені, і будинки, де відбувся зсув", — розповів голова громади.

Підраховують збитки

За словами голови Ясінянської громади, наразі в селах працює комісія ТЕБ та НС. Вони підраховують кількість господарств, які постраждали через негоду.

"Працюють комісії, які створені селищною радою, — сказав Андрій Делятинчук, — оцінюються збитки, проводимо дворовий обхід. Організовано нашими силами спільно з ДСНС довіз води та харчування. Учора було визначено місце для можливої ночівлі людей, якщо нема, де ночувати. Ми знайшли таке місце на турбазі".

"Люди забезпечені всім необхідним, — сказав голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков — і ми будемо це тримати на постійному контролі й зробимо все, щоб у людей було тут все. Звичайно, будемо допомагати. Яким чином і як, будемо розуміти пізніше, але всі сили й засоби, які в нас є, будуть сюди направлені для подолання цих наслідків".

Члени комісії з надзвичайної ситуації будуть обходити двори до вечора 12 липня. Після цього буде визначена сума збитків.

Нагадаємо, Незасвоєний урок: паводкова хвиля знову понесла купи сміття із Закарпаття до ЄС (ВІДЕО) 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber