1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні запускають перший інклюзивний приміський електропоїзд (ФОТО)

09.07.2021 23:32 0 Суспільство
 

В "Укрзалізниці" презентували перший в історії України приміський поїзд, який модернізований за новими стандартами та враховує потреби людей з інвалідністю.

Як запевнило керівництво "Укрзалізниці", всі роботи з модернізації цього поїзда проводилися в постійній комунікації з уповноваженим президентом України з справ людей з інвалідністю Валерій Сушкевич та громадськими спілками.

Поїзд має 10 вагонів, що обладнані пандусами, місцями для людей на візках, усі вказівники нанесені шрифтом Брайля, розміщені кнопки виклику поїзної бригади, враховано доступ до туалетних приміщень тощо. Крім того, в поїзді замінено низку систем та деталей інтер’єру. Серед основних – встановлено кріплення для велосипедів.

"Модернізація цього поїзда нам обійшлася в 70 млн грн. Важливо, що всі роботи було виконано на власному заводі Укрзалізниці КЕВРЗ і на це знадобилося близько 2 місяців. До кінця року плануємо зробити ще 6 таких поїздів", – розповів в.о. голови правління АТ "Укрзалізниця" Іван Юрик. 

За його словами, кошти на це передбачені в фінплані компанії на 2021 рік. Їх модернізація проводитиметься з використанням стандартів, опрацьованих на прикладі цього поїзда

"Також розробили та впроваджуємо комплексну Програму до 2023 року, що передбачає низку заходів покликаних зробити залізницю більш доступною для людей з інвалідністю. Зокрема, це адаптація вокзалів та зупиночних платфор для людей з інвалідністю, закупівля підйомних платформ, закупівля візків для вагонів., – зауважив Іван Юрик. – Крім того, "Укрзалізниця" вже в 2021 році закупить 37 пасажирських вагонів, які пристосовані для перевезення людей у інвалідних кріслах".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що зберегти Боржавську вузькоколійку можна передавши її на баланс Закарпатської ОДА.

Читайте на ГК:В Україні запустили систему моніторингу олігархів
Читайте на ГК:"Вбити кирилицю": чи потрібен Україні повий перехід на латиницю, - РБК
Читайте на ГК:У світі не вистачає далекобійників: куди поділися водії та які країни заманюють українців на роботу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...