1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Відійшов у вічність знаний закарпатець

07.07.2021 09:10 Суспільство

На 84-му році життя відійшов у вічність старійшина Мукачівського драматичного театру, лауреат Закарпатської обласної театральної премії імені братів Шерегіїв, майстер сцени – Віктор Павлович Добряк.

На 84-му році життя відійшов у вічність старійшина Мукачівського драматичного театру, лауреат Закарпатської обласної театральної премії імені братів Шерегіїв, майстер сцени – Віктор Павлович Добряк.

Віктор Павлович народився 7 грудня 1937 року у селі Довіник, Полтавської області (нині Сумська область). Після закінчення Харківського театрального інституту Віктор Добряк був запрошений працювати в Закарпатський обласний музично-драматичний театр. Мукачівський театр у ті часи переживав непростий період – йшла чергова реорганізація театральної галузі.

Мукачівський драматичний театр в ті часи, як самостійна одиниця, перестав існувати і увійшов до складу Закарпатського обласного музично-драматичного театру в Ужгороді, а у Мукачеві продовжила працювати, як філія обласного театру, російськомовна частина акторського складу. Саме в Мукачеві і почав свою акторську діяльність Віктор Добряк і безперервно пропрацював у ньому до останніх днів свого життя.

Із 1965 року Віктором Павловичем у цьому театрі створено понад двохсот різнопланових образів у виставах для дітей та дорослих, серед яких ролі у виставах класиків світової драматургії та сучасних авторів. У 2012 році Віктор Добряк став лауреатом обласної театральної премії імені братів Шерегіїв у номінації "Краща чоловіча роль" за роль Генерала у виставі "Все только начинается " за п’єсою Р. Галушко.

До останніх днів Віктор Павлович був зайнятий у діючих виставах дорослого та дитячого репертуару театру. Окрім того, Віктор Павлович став добровільним архіваріусом театру, завдяки якому збережені історичні фото, афіші, статистика творчості режисерів, акторів та гастрольної діяльності театру.

6 липня помер Віктор Павлович Добряк

"Ще кілька днів тому, на урочистостях у театральному колективі, з приводу відзначення творчості Сірануш Матл мистецькою премією імені Олександра Духновича, Віктор Павлович особисто привітав лауреатку поетичним поздоровленням. А сьогодні його вже не має серед нас... Вічна пам’ять!", – зазначили у Мукачівському драматичному театрі.

Нагадаємо, військовий автопробіг влаштують у Мукачеві

Читайте на ГК:На виїзді з Мукачева сталася ДТП (ФОТО)
Читайте на ГК:Всі школи та садки Мукачева зможуть працювати під час карантину
Читайте на ГК:"Банда малолiтнiх шарить по квартирах": у Мукачеві камери зафіксували злодіїв (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...