1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні завищують ціни на ліки

06.07.2021 17:56 Суспільство

Аптеки масово роблять націнки на медичні препарати і українці суттєво переплачують за ліки.

 Аптеки масово роблять націнки на медичні препарати і українці суттєво переплачують за ліки.

Держпродспоживслужба під час щорічної перевірки аптечних мереж визначила, що у більш ніж у 68% проінспектованих суб'єктів були виявлені порушення.

За перший квартал 2021 року відомство зробило більш 40 перевірок аптек в Києві і областях. За виявлені порушення на аптечні мережі було накладено 28 штрафів на загальну суму 239 тис. грн.

Найбільші націнки виявлені на препарати протиепідемічного призначення, зміна цін на які підлягають декларуванню.Перевіряючі зафіксували тенденцію до спекуляції цінами на медпрепарати в українських аптеках і повального недотримання граничних розмірів торговельних надбавок, закріплених законодавством.

Найбільшу кількість порушень Держпродспоживслужба зафіксувала в Полтавській, Львівській та Вінницькій областях. В одній з аптек Київської області націнка на препарати склала 310%.

Згідно з законом, дозволена надбавка на вартість самих затребуваних у покупців препаратів, таких як Аспірин, Ібупрофен, Парацетамол, Лоратадин, Дексаметазон, Метронідазол, Фуросемид, Омепразол і т.д., варіюється від 10 до 25%. Відповідно, чим дорожче препарат, тим менше на нього націнка. Наприклад, якщо препарат коштує до 100 грн - 25%. На ліки від 100 до 500 грн - націнка становить 20%; від 500 до 1000 грн - 15%, від 1000 грн - 10%.

Ціни на препарати, які не потрапляють в список державного регулювання, встановлюються аптечними роздрібними мережами в режимі вільного ціноутворення, і під нагляд Держпродспоживслужби не потрапляють. Джерело

Нагадаємо, що Закарпатська митниця передала до Національного музею історії України вилучені духовні раритети (ФОТО)

Читайте на ГК:Оновлені дані: за добу на Закарпатті зафіксовано дві смерті від COVID-19
Читайте на ГК:Прогноз погоди на Закарпатті: хмарно з проясненнями, часом дощ
Читайте на ГК:Закарпаття також у зоні ризику: про що попереджає Нафтогаз

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...