1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Мешканці прикордонної зони можуть щепитися в Угорщині

02.07.2021 14:46 Суспільство

Із 2 липня Угорщина надає можливість щепитися на її території мешканцям прикордонних регіонів.

Із 2 липня Угорщина надає можливість щепитися на її території мешканцям прикордонних регіонів.

 Тиждень тому угорський уряд заявив, що з метою посилення захисту від епідемії країни і закордонних угорських громад розширить коло захисту на тих, хто мешкає вздовж угорських кордонів, незалежно від громадянства. Закарпатці можуть щепитися у пунктах вакцинації, створених у двох пунктах пропуску на кордоні, мобільних пунктах вакцинації та у найближчих до кордону медичних закладах, куди їх від кордону довозитимуть спеціальні автобуси. Мешканці інших сусідніх з Угорщиною країн (Румунії, Хорватії, Словенії, Словаччини, Австрії) можуть щепитися в пунктах вакцинації у визначених медичних закладах. Бажаючі зробити щеплення в Угорщині повинні мати при собі паспорт і документ, що підтверджує їх прописку.

Хто має право щепитися в Угорщині?

Громадяни Угорщини та не громадяни Угорщини віком від 18 років, які проживають біля кордону з таких адміністративних регіонів:

Україна: мешканці ЗакарпаттяРумунія: жителі округів Тімішоара, Арад, Бігар та Сату-МареСербія: мешканці Західної Бачки, північної Бачки та Північного БанатуХорватія: жителі Меджимурського округу, Копривницько-Крижевецького округу, Вировитицько-Подравської та Осієцько-Баранського округівСловенія: мешканці регіону вздовж р. МураАвстрія: жителі БурґерландуСловаччина: області Братислава, Трнава, Нітра, Банська Бистриця та Кошице.Як підтвердити місце проживання? Які документи слід надати?

Ті, хто має намір зробити щеплення в Угорщині, повинні мати при собі паспорт, а також офіційний документ, що підтверджує адресу прописки. При в’їзді в Угорщину обов’язково потрібно мати при собі документ, виданий в сусідній країні, що він / вона проживає в населеному пункті, розташованому на території зазначених адміністративних одиниць.

Де зареєструватися на щеплення? Які дані та документи необхідні для щеплення?

Реєстрація відбуватиметься у пункті вакцинації. При реєстрації слід надати наступну інформацію:

Ім’яДата народженняНомер та серія паспортуНомер та серія закордонного паспортуДокумент, що підтверджує прописку – офіційний документ, виданий в сусідній країні, що він / вона проживає в населеному пункті, розташованому на території зазначених адміністративних одиницьКонтактні дані: e-mail та номер телефонуЗаява про згоду на щеплення. Її можна завантажити з веб-сайту koronavirus.gov.hu: Hozzájáruló nyilatkozat / Statement of consent (угорсько-англійською), Hozzájáruló nyilatkozat / Statement of consent / Zayava pro zgodu (Заява про згоду) – угорською, англійською, українською.Закордонні громадяни Угорщини, а також власники «посвідчення закордонного угорця»

Звертаємо вашу увагу на те, що закордонні громадяни Угорщини, а також власники «посвідчення закордонного угорця», які не мають соціального страхування в Угорщині, і надалі мають можливість реєструватися на щеплення на сайті www.vakcinainfo.gov.hu, а після успішної реєстрації автоматично забронювати час для вакцинації на сайті www.eeszt.gov.hu.

Яка вакцина використовується для вакцинації?

Вибирати між препаратами немає можливості.

Закарпатців щеплюватимуть вакциною «Janssen» (достатньо однієї дози)Мешканців інших регіонів щепитимуть наявною у медичних закладах вакциною. Якщо потрібно дві дози, вас повинні поінформувати про місце та час отримання другої дози.Щеплення закарпатців – пункти вакцинації, інша інформація

Оскільки Україна не входить до Шенгенської зони, правила перетину кордону тут найбільш жорсткі.

Закарпатці можуть в’їхати до Угорщини для вакцинації в пунктах пропуску через кордон, визначених міністром внутрішніх справ:

Залізничний пункт пропуску «Чоп – Захонь»Пункт пропуску «Косино – Барабаш»Пункт пропуску «Дзвінкове – Лоня»

Закарпатців при перетині кордону направлятимуть у визначені пункти вакцинації. Це можуть бути

Мобільні пункти вакцинації, встановлені у зазначений пунктах пропуску.Якщо пункти вакцинації, що працюють у пунктах перетину кордону, будуть переповнені, щепитися можна в інших пунктах вакцинації: школа та технікум м. Захонь, Будинок культури с. Барабаш, школа та Будинок культури с. Лоня. В ці пункти вакцинації закарпатців із кордону доставлятимуть автобусами.За необхідності будуть створені додаткові пункти вакцинації в найближчих медичних закладах.

Якщо визначені пункти вакцинації використають свою денну потужність, доведеться повернутися для отримання щеплення іншим разом.

Перетин кордону, шлях до пункту вакцинації та повернення назад може тривати дуже довго. Тому просимо тих, хто приїжджає на щеплення, взяти з собою достатню кількість питної води та їжі!

У день в’їзду на територію Угорщини потрібно обов’язково з’явитись у визначеному пункті вакцинації для отримання щеплення та потому віддразу покинути територію Угорщини, але не пізніше ніж протягом 24 годин.

Чи отримають угорський паспорт вакцинації ті, хто прибуває з прикордонних регіонів сусідніх країн?

Ті, хто щепився, не отримують автоматично угорський паспорт вакцинації, лише за окремим проханням у пункті вакцинації. Після відповідного прохання паспорт вакцинації вручатимуть особисто в дипломатичних представництвах Угорщини.

koronavirus.gov.hu

Нагадаємо, що Відомо, яка вакцина проти Covid-19 захищає від штаму "Дельта"

Читайте на ГК:Папа Римський Франциск прибув з візитом до Угорщини (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В одній зі шкіл Угорщини ввели уроки української мови
Читайте на ГК:В Угорщині відбудуться попередні вибори опозиційних кандидатів на пост прем’єр-міністра країни
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...