1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні змінились правила виходу на пенсію

21.06.2021 17:27 Суспільство

Пенсії в Україні тепер будуть призначати автоматично, на підставі даних з електронних трудових книжок.

Пенсії в Україні тепер будуть призначати автоматично, на підставі даних з електронних трудових книжок.

Тепер майбутнім пенсіонерам не потрібно буде самостійно нести пакет документів до Пенсійного фонду, адже всі дані будуть зберігатися в єдиному реєстрі соцстрахування. Однак, є один виняток. Якщо після досягнення пенсійного віку українець хоче продовжувати працювати і пізніше вийти на пенсію, йому потрібно заздалегідь попередити про це, інакше пенсію йому нарахують автоматично, як і всім іншим.

У ПФУ пояснили, що електронні трудові книжки, на які українці почали переходити вже з 10 червня, дадуть можливість при досягненні людиною пенсійного віку призначати їй пенсію автоматично, але за кожним залишається право вибору: вийти на пенсію в 60 років, або ще попрацювати далі. Адже якщо вийти на пенсію з більш пізнього віку, тоді розмір виплат буде вище.

Якщо не внести зміни в реєстр, що людина не хоче поки виходити на пенсію, і продовжує працювати, то після досягнення необхідного страхового стажу, пенсія почне призначатися автоматично з наступного дня за днем ​​досягнення пенсійного віку.

Згідно з новим законом, протягом п'яти років ПФУ повинен буде включити до реєстру застрахованих осіб відсутні дані про трудову діяльність всіх українців, і паперові електронні книжки залишаться в минулому. При цьому, ніхто не забороняє роботодавцю, на прохання співробітника, продовжувати дублювати записи з уже електронної трудової в паперову. Джерело

Нагадаємо, що На Закарпаття приїхав Дмитро Комаров для знайомства з культурою гуцулів (ФОТО)

Читайте на ГК:Українських підлітків "накрила" смертельна розвага - усе задля лайків в мережі
Читайте на ГК:Нацбанк попередив про небезпеку - є ризики в нерегульованому поширенні окремих активів
Читайте на ГК:"Їхав три доби на запасці під причепом вантажівки": прикордонники виявили 16-річного нелегала на кордоні з Румунією (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...