1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

“Солотвинський солерудник”: чи видобуватимуть у Солотвині знову сіль

19.06.2021 20:50 Суспільство

Директор солерудника зазначив, що відновлення видобутку на базі старих шахт неможливо, єдиним варіантом може бути відкриття нової шахти.

Директор солерудника зазначив, що відновлення видобутку на базі старих шахт неможливо, єдиним варіантом може бути відкриття нової шахти.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу розповів директор ДП “Солотвинський солерудник” Олескандр Поштук.

За його словами, відновлення солерудника на базі тих 9-ти шахт в Солотвині, які були побудовані в минулому столітті, - неможливе. Вони затоплені та частково зруйновані, і в такому разі відновлення видобутку солі у них буде коштувати державі в декілька разів більше, аніж якщо взятися будувати в Солотвині нову шахту.

“Усі шахти в Солотвині будувалися в ХХ столітті за застарілими технологіями, остання із 9-ти солотвинських шахт здана в експлуатацію у 1979 році. На даний момент для відновлення солевидобутку в Солотвині треба будувати сучасну шахту - діставатися до пластів солі потрібно за новими технологічними схемами, також тут має бути нове обладнання, а не застаріле радянське, та обов'язково мають бути розроблені схеми відпрацювання”, - розповів Поштук.

Однією із причин руйнації старих шахт, пояснив він, було те, що до пластів солі добиралися методом підривання породи.

“Це треба виключити, бо на нових шахтах це призведе до того ж самого — затоплення та утворення карстів. Треба працювати комбайном, який ріже сіль та передає її далі. Також відпрацьовані соляні шахти обов'язково потрібно буде засипати землею. Таким чином зможемо уберегтися від утворення нових карстів у Солотвині”, - наголосив Поштук.

За приблизними підрахунками, вартість будівництва нової шахти в солеруднику становить 2 млрд грн. Нова соляна шахта може розташовуватися на просторі від зруйнованої 9-ї шахти до корпусів алергологічної лікарні.

“Це частково приватизовані ділянки, частково - землі сільської ради. Викупляти землю треба буде тільки в місці, де заплановане будівництво стволів шахти та підйомники”, - додав Поштук.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у затоплені шахти Солотвина запустили робота-дослідника.

Читайте на ГК:На Тячівщині затримали "Урал" з лісом без документів (ФОТО)
Читайте на ГК:На Тячівщині сталася масштабна пожежа: відомо, що горіло
Читайте на ГК:У затоплені шахти Солотвина запустили робота-дослідника (ФОТО)

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...