1. Новини Закарпаття
  2. >

У мережі з'явилася статистика про рідну мову українців

14.06.2021 23:08 Суспільство

На інтерактивній карті можна подивитися, скільки осіб, які є в громаді, називають українську рідною мовою.

На інтерактивній карті можна подивитися, скільки осіб, які є в громаді, називають українську рідною мовою.

Центр громадських даних представив інтерактивну карту, на якій можна подивитися дані про рідну мову українців за 2001 рік з деталізацією до рівня районів, громад і населених пунктів. Про це повідомляє прес-служба Центру в понеділок, 14 червня. 

Дані, які було представлено, зібрали після того, як у 2012 році було прийнято закон Про засади державної мовної політики (так званий "закон Ківалова-Колесніченка"), згідно з яким для надання мові статусу регіональної було б достатньо, якби її носії становили 10% від населення відповідної області, міста чи району. Згодом Держстат мав би опублікувати ці дані. 

Інтерактивна карта відображає частку осіб, які під час перепису в 2001 році вказали, що їхня рідна мова - українська.

Темнішим кольором позначено щораз більшу частку осіб, які розмовляють певною мовою в суспільстві. Якщо "натиснути" на деякій громаді, з'явиться докладна розкладка за всіма рідними мовами для всіх населених пунктів, які в 2001 році складали територію цієї громади. Для великих міст можна побачити розбивку за районами. 

"Ми вирішили... представити ці надзвичайно докладні дані у вигляді інтерактивного інструмента - об'єднавши всі населені пункти, з яких у 2001 році було зібрано дані про рідну мову громадян - по нових об'єднаних територіальних громадах (ОТГ). Важливо відзначити, коли можуть бути свіжіші і актуальніші дані - невідомо. Навіть якщо перепис проведуть у 2022 році, до публікації даних може пройти ще багато років. Або ж такі докладні дані Держстатом не будуть опубліковані ніколи (реалістичніший варіант, насправді...). Зокрема, між переписом і публікацією даних, що лежать в основі нашої візуалізації - минуло більше 10 років", - сказано в повідомленні.

Читайте на ГК:П’яний чоловік влаштував 18 ДТП та втікав від патрульних: на нього склали 40 протоколів
Читайте на ГК:Євросоюз відкриває кордони по ковід-сертифікатами. Що це означає для українців, - Страна
Читайте на ГК:Відкрито кримінальне провадження: в одному з районів бабуся нагодувала дітей отруйними грибами
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...