1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На набережній Незалежності в Ужгороді було людно: відомо для чого зібрався натовп (ВІДЕО)

11.06.2021 21:50 0 Суспільство

В Ужгороді всі охочі зібралися на набережній, щоб побачити сонячне затемнення, яке можна було побачити вчора.

Часткове сонячне затемнення спостерігали учора, 10 червня, учні Лінгвістичної гімназії на набережній Незалежності в Ужгороді. Спостереження організував учитель фізики та астрономії Віктор Ганус. За його словами, почалося затемнення о 13:11. За максимальною фазою слідкували о 13:55. За словами Віктора Гануса, долучитися до спостереження могли всі охочі.

Аби розповісти про цьогорічне сонячне затемнення учениця Лінгвістичної гімназії Юліанна Лазур використала моделі Місяця та стенд із зображеннями небесних тіл.

“Зараз у нас часткове сонячне затемнення, — розповіла дівчина. — Воно виглядає приблизно ось так, тобто, незначна частина Сонця закривається Місяцем. Меншою моделлю можна спостерігати кільцеподібне сонячне затемнення. Ви бачите, що ця модель менша за цю. Так виглядає кільцеподібне сонячне затемнення, тобто, навколо ще залишаються краї яскравого Сонця”.

Учень Олександр Палаташ за допомогою телескопа проєктує на екран сонячне затемнення.

“Це абсолютно безпечний спосіб для наглядача і для телескопа. Адже від Сонця йде потужний потік світла, який може нагріти або навіть пошкодити головне дзеркало телескопа. Тому на виході ми встановили обмежувальну діафрагму, яка захистить телескоп від надмірного світла”, — розповів Олександр.

Учитель фізики та астрономії Віктор Ганус розповідає: 9 та 10 червня Місяць перебуває у найвіддаленішій точці від нашої планети. Повне сонячне затемнення можна було спостерігати в північній частині планети. В Ужгороді ж можна було побачити часткове затемнення.

“Головний винуватець усіх затемнень — Місяць. Не було б Місяця в планети Земля — не було б сонячного затемнення, — розповів учитель. — Особливість його також у тому, що воно проходить тільки в холодних, важкодоступних районах Землі. Починається воно в районі Великих Американських озер, проходить через канадську Арктику, Північно-Льодовитий океан, зачіпає Ґренландію, Північний полюс і закінчується аж на північному сході Росії»

Наступне сонячне затемнення відбудеться 4 грудня цього року.

Нагадаємо, на Ужгородщині 13 сіл відключать від газопостачання.

Читайте на ГК:На КПП "Тиса" змінять порядок руху транспортних засобів
Читайте на ГК:На Закарпатті 13 сіл відключать від газопостачання: відомо, що сталось
Читайте на ГК:На Закарпатті пасажирський автобус злетів з траси в канаву (ФОТОФАКТ)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...