Урочище "Горбки" на Перечинщині полонив дрік іспанський – багаторічна рослина роду бобових. Є єдиним видом квіткових рослин у роді «іспанський дрок» (Spartium).
У країнах Західної Європи цей чагарник із жовтим цвітом зустрічається украй рідко. Не часто його можна побачити й на Закарпатті.
До слова, один із видів цього роду, внесеним до Червоної книги України, а саме дрік голонасінний, вважається зниклим на території області.
В Україні був відомий зі скельних відслонень гори Піп Іван Мармароський та Берлебашка (Мармароський заповідний масив).
Українські гербарні зразки цього виду відсутні. Дрік іспанський (мітлистий) є надзвичайно красивим та водночас отруйним декоративним кущем. Виростає від 2 до 3 метрів заввишки. Плоди від 5 до 10 сантиметрів. Поширений у країнах Західної Азії, Південній Єворопі та на Кавказі.
Трапляється на берегах річок та узбіччях, у вологих ярах та поблизу населених пунктів. Цей чагарник є популярним в озеленні скверів та парків, ландшафтному дизайні. Хороший медонос. В Середземномор’ї довгі міцні стебла рослини використовують для отримання міцного волокна, із якого в Іспанії і суміжних країнах виготовляють грубі тканини, рибальські сіті, канати й мотузки.
У Тур’я-Реметі на Перечинщині, окрім «Горбків», де наразі квітують і рідкісні орхідеї, занесені до Червоної Книги, дрік іспанський ще можна зустріти поряд із лісом в урочищі «Полунця». Тут чагарник облюбував територію поміж ялин та ароматного ялівцю.
Що стосується орхідей на території згаданого урочища, то у порівнянні із попереднім роком, тут їх було врази більше.
За словами екологів, зникнення багатьох видів рослин тісно пов’язане із забрудненням довколишнього середовища та спалюванням сухостою. Не один раз у цьому урочищі підпалювали траву, а кожного року місцева молодь тут спалює шини, слідуючи мовляв «християнській традиції».
Читайте також:
- Блекаут й електрика "в горах": ще один грізний об'єкт "вріже світлом" у закарпатській громаді (ВІДЕО)
- Уже тричі зафіксовано приліт у Закарпатській області: в Україні укотре - масштабна тривога
- Чому українці не йдуть на фронт? Командир 3-ї штурмової розкриває болючу правду
- Вінницький ракетний завод "Porohtar" презентував новий ОТРК "Ліщина" — мем у дії