1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні з наступного року офіційно заборонять продаж пластикових пакетів в магазинах і супермаркетах

08.06.2021 17:26 Суспільство

Після прийняття в Україні закону про заборону пластикових пакетів торговельним мережам дали 9 місяців, щоб позбутися від цієї групи товарів.

Після прийняття в Україні закону про заборону пластикових пакетів торговельним мережам дали 9 місяців, щоб позбутися від цієї групи товарів.

За цей час люди повинні продумати, куди вони будуть складати продукти та інші товари, куплені в магазинах, пише Today. Продавати паперові пакети буде дозволено. Також популярністю почнуть користуватися різні сумки з тканини, з якими зручно ходити за покупками. За статистикою, на сьогоднішній день на кожного українця протягом року припадає понад 500 пластикових пакетів. Багато хто звик один раз використовувати пакет і відразу викинути його. Як відомо, поліетиленові пакети, які повсякденно використовуються людьми, в природі розкладаються від 100 до 200 років. Українці, як і люди в усьому світі, поступово будуть переходити на інші матеріали, які не так шкодять навколишньому середовищу.

З нового року мінімальний штраф за використання пластикових пакетів для торгових мереж буде складати 1 700. За повторне вчинення такого ж порушення протягом трьох років - штраф у розмірі від 17 000 грн до 34 000 грн. За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів штраф становитиме від 1 700 до 3 400 грн.Країни ЄС відмовлялися від використання пластикових пакетів в торгових точках протягом трьох-п'яти років. В Україні розраховують впоратися з цим за півроку.

Заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети і надлегкі пакети, в яких пакують або перевозять свіжу рибу, м'ясо, сипучі продукти, лід, тощо. Їх виготовляють з органічних матеріалів (рослинних, тварин, мікробіологічних) - крохмалів або целюлози, і вони можуть розкладатися навіть в домашніх компостних ямах.

Нагадаємо, що Чи відчують українці вплив сонячного затемнення на власне здоров’я

Читайте на ГК:Настя Каменських розбурхала пікантним відео (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Нові футболки збірної України для участі в чемпіонаті Європи з футболу обурили Росію
Читайте на ГК:Курси валют на 8 червня: долар на новому мінімумі з липня
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...