1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У Берегові плекають таланти (ФОТО)

278
Суспільство Новини Берегова

У Закарпатському угорському інституті відбувся традиційний День талантів, який протягом останніх 10 років проводить благодійний фонд “Геніус”, що діє при навчальному закладі.

В рамках заходу відзначали і 10-літній ювілей заснування фонду. Зібрання відкрила його директор Наталія Вароді. Вона зазначила, що “Геніус” здійснює різнопланові програми, в яких за період існування фонду взяли участь понад 30 тисяч дітей. З ними й зараз працюють близько 300 педагогів. “Геніус” – також є рівноправним членом багатьох подібних
міжнародних осередків.

“Намагаємось прищепити нашим вихованцям науковий підхід до справи, мудрість у здійсненні наміченого, віру у власні сили,”- акцентувала промовець.

Колишній учасник першого Дня талантів, переможець музичних конкурсів, а нині студент Закарпатської філармонії Матей Паладі віртуозно виконав на роялі Другу баладу Шопена.

Начальник віділу Держсекретаріату з питань національної політики Угорського уряду Янош Буйдошов зачитав присутнім листа держсекретаря Яноша Арпада Потапі, в якому висопосадовець вітав працівників фонду з ювілеєм, відзначив їх вагомий вклад у вихованні талантів, бажав нових досягнень. Промовець повідомив також, що в 2021-22 роках Держекретаріат профінансує ще 6 нових програм фонду.

У режимі онлайн “винуватців” вітали депутат Європарламенту, уродженка Берегова Андреа Бочкор, уповноважений міністра Іштван Грежа, член об’єднання “Fidelitás” Болгарка Іллейш, інші відомі політичні й громадські діячі.

“Таланти потрібно шліфувати, як той необроблений діамант,- наголосила Андреа Бочкор.- Цим і займається благодійний фонд “Геніус”. А дітям бажаю бути сміливими у мріях, цілеспрямовано шукати своє місце в житті.”

Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі нагадав, скільки талановитих, обдарованих осіб покинули країну під тиском тоталітарного сталінського, а відтак комуністичного режимів. Незважаючи на різні катаклізми, Угорщина зберегла високий освітній рівень в державі, багато її діячів вписали свої імена в золоті Книги науковців та винахідників, історії, мистецтва та культури.

“Найбільший скарб у світі – це освіченість людини,- зауважив дипломат.- Її намагається урізноманітнювати благодійний фонд “Геніус”, за що велике спасибі його керівниками та особисто Наталії Вароді.”

До слів колеги приєдналась і консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Крістіна Беге.

Багато теплих слів на адресу фонду прозвучало також у виступах президента ЗУІ Ілдики Орос, ректора вишу Іштвана Чернично, секретаря КМКС Ласло Молнара.

В’язанкою запальних угорських танців ювілярів вітав знаний гурт “Резеда”.

Відтак відбулося нагородження стипендіатів програми Ендре Аді, конкурсів образотворчого мистецтва, профільних освітніх предметів, кращих учнів коледжу імені Ілони Зріні, інших обдарованих дітей. У проміжках між врученням відзнак перед аудиторією виступили переможець конкурсу декламаторів Фанні Ейлейс, солісти Ребека Дзяпко та Саболч Шток, піаністка Рейка Ладані, танцювальний гурт “Нересен”.

Насамкінець були підписані угоди про співпрацю “Геніуса” з Угорською Академічною радою Закарпаття, Товариством угорських митців краю ім. Рейвеса та благодійним фондом Габора Боднара.

Нагадаємо, школярів Ужгорода ознайомили з історією міста (ФОТО)

Читайте також: