1. Новини Закарпаття
  2. >

У МОЗ розповіли про COVID-паспорти для українців

06.06.2021 23:50 Суспільство

Українці з COVID-паспортами зможуть вільно переміщатися країнами Європейського Союзу. Систему запустять в липні.

Українці з COVID-паспортами зможуть вільно переміщатися країнами Європейського Союзу. Систему запустять в липні.

Сертифікати вакцинації проти коронавірусу полегшать подорожі українцям Європою. Документи повинні запрацювати з 1 липня. Про це в ефірі телеканалу Дом розповів голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України Федір Лапій.

"Є план дій, щоб 1 липня запустити цю систему. Не тільки Міністерство охорони здоров'я впроваджує такі електронні сертифікати. Тому що, наприклад, без Міністерства закордонних справ неможливо, адже узгодження ведуться і на міжнародному рівні. Поки я не бачу підстав для занепокоєння", - заявив експерт.

Він наголосив, що громадяни України, які не отримали COVID-ін'єкцію, також зможуть в'їжджати в країни ЄС, однак вони повинні будуть здавати ПЛР-тест або експрес-тест, або перебувати певний термін на ізоляції.

Однак документ про вакцинацію значно полегшить перебування в європейських країнах.

"Це додаткова свобода", - зазначив Лапій.

Термін дії сертифіката вакцинації буде залежати від кількості доз препарату проти коронавірусу.

"Більшість вакцин припускають введення двох доз, у яких немає терміну давності. Можливо, через рік буде вирішено вводити додаткову дозу. Країни можуть самостійно приймати рішення про кількість доз - однієї або двох. Всі, хто проходить вакцинацію в Україні проти COVID-19, вже є в електронній базі даних", - сказав представник МОЗ.

При поверненні туристів на батьківщину вони можуть користуватися тим же COVID-паспортом. ПЛР-тестування для них не обов'язково. Правда, за словами Лапія, опція поки що не працює.

"Ідея в тому, щоб після повернення ви користувалися цим же електронним сертифікатом про вакцинацію, оскільки ви щеплені, і у нього немає терміну давності. Поки це не працює в Україні, як і в багатьох інших країнах", - сказав фахівець МОЗ.

Читайте на ГК:У Києві чоловік викинув собаку з вікна багатоповерхівки, тварина померла (ФОТО)
Читайте на ГК:Наталя Могилевська вразила новим образом (ФОТО)
Читайте на ГК:Продав нирку заради весілля і помер. Як українці стають за кордоном донорами органів для багатих іноземців, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...