1. Новини Закарпаття
  2. >

Президента закликали скасувати звання «Заслужений журналіст України»

06.06.2021 14:22 Суспільство

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів пропонувала Зеленському скасувати звання «Заслужений журналіст України». Національна спілка журналістів України виступила проти.

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів пропонувала Зеленському скасувати звання «Заслужений журналіст України». Національна спілка журналістів України виступила проти.

Про це повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко на своїй сторінці в Facebook в середу, 2 червня, пише Слово і Діло.

«Більшість громадських діячів та представників ЗМІ у Раді з питань свободи слова при президентові України звернулися до Володимира Зеленського із закликом скасувати звання «Заслужений журналіст України». Зокрема, президентові рекомендують припинити практику присвоєння почесного звання журналістам та ініціювати внесення відповідних змін до Закону «Про державні нагороди»», – написав він.

В НСЖУ виступили проти такого заклику.

«У Національній спілці журналістів України засуджують подібну ініціативу, яка на переконання голови НСЖУ Сергія Томіленка, спрямована винятково на послаблення ролі журналістів у суспільстві та є зневажливою для сотень авторитетних представників ЗМІ, які отримали почесне звання як і за роки Незалежності, так і за каденції Володимира Зеленського», – йдеться в повідомленні.

Томіленко уточнив, що рішення рекомендувати Зеленському «припинити практику присвоєння почесного звання «Заслужений журналіст України» ухвалили 8 членів Ради з питань свободи слова та захисту журналістів під час засідання 1 червня в ОПУ.

Відповідний проєкт рішення ради ініціював Максим Кречетов, колишній співробітник «Студії 1+1», а зараз член наглядової ради Суспільного мовлення (фракція «Слуга народу»).

Аргументи скасування звання були такими: потреба у нагородженні журналістів органами влади «відпадає», а саме почесне звання успадковано «як елемент нагородної системи Радянського Союзу».

У той же час в НСЖУ вважають, що несправедливо скасувати звання тільки для журналістів, тоді як в законі України передбачено понад 40 почесних звань.

На думку Томіленка, тоді необхідно говорити про реформу всієї системи державних нагород, а не позбавлення тільки журналістів права на почесне звання.

Максим Кречетов, автор ініціативи, який пропонує відійти від звання заслужених журналістів, аргументує свою позицію, зокрема, тим, що визнання в професії не має нічого спільного зі званнями. Мовляв, Опрі Вінфрі не потрібне звання «заслужена журналістка США», а Мадонні – «народна артистка».

«Кілька обласних організацій НСЖУ на прохання керівництва написали гнівні відгуки: всі хором сильно дивуються, що я пропоную скасувати ці звання лише для журналістів, а не для лікарів, вчителів, будівельників тощо. Але ж я член журналістської консультативно-дорадчої Ради, а не комісії з питань державних нагород. Та головне: чи не мають про заслуженість журналістів свідчити наклади газет, рейтинги програм, перегляди відео в мережі, кількість читачів статті в інтернет-виданні тощо? Це публічна професія, як і акторська, тож об’єктивну оцінку має давати читач/глядач», – написав Кречетов.

Нагадаємо, що Сьогодні відзначають День журналіста України

Читайте на ГК:Стало відомо скільки українці платитимуть за газ у червні
Читайте на ГК:Замінять на папір і накрутять цінники. Як магазини будуть позбавлятися від заборонених пластикових пакетів, - Страна
Читайте на ГК:До тисячі євро і більше. Як українці можуть оформити пенсію в країнах ЄС і скільки заплатять, - Страна
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...