На прилавках у Мукачеві вже з’явилися цьогорічні баштанні.
Каву́н (Citrúllus lanátus) — баштанна культура родини гарбузових.
Вирощується в районах з великим сонячним випромінюванням. В Україні традиційним центром вирощування баштанних культур є Херсонська область, де щорічно збирається понад 50 % урожаю кавунів у країні. Цвітуть кавуни в літні місяці, а от дозрівають вони, як правило, в серпні-вересні.
Ціна на ранні кавуни у Мукачеві – близько 30 грн. за кілограм. Невеликого розміру гарбузина важить близько 5 кг.
Очевидно, що ці кавуни виросли у неприродних тепличних умовах. Відтак, стверджувати, що споживач отримає від них не лише гастрономічне задоволення, скуштувавши спокусливого соковитого кавуна, а й користь у повній мірі – не можна.
Адже загальновідомо, що справжня цінність баштанних культур у великій кількості корисних речовин, яких кавуни набираються дозріваючи на сонці.
Серед корисних речовин, які містить кавун – фолієва кислота (вітамін В9), яка бере участь в кровотворенні, перешкоджає жировій інфільтрації печінки, підтримує імунну систему, сприяючи нормальному утворенню і функціонуванню білих кров'яних тілець — лейкоцитів, а також грає важливу роль у вагітності — регулює формування нервових клітин ембріона, що вкрай важливо для його нормального розвитку. Окрім того, кавун сприяє звільненню застійної жовчі. Також кавун багатий клітковиною, яка сприяє виведенню зайвого холестерину.
Тому, аби отримати від кавунів якнайбільше користі, купувати їх краще у природний сезон дозрівання, з другої половині серпня, – саме тоді на ринки й у магазини Закарпаття потрапляють кавуни, щойно зібрані з полів.
Нагадаємо, жінка з Мукачева розпродає квіти задля потреб онкохворих дітей обласної дитячої лікарні (ВІДЕО)
Читайте також:
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- На кордоні знадобиться дозвіл і гроші: з 2025 року діють нові правила в’їзду до країн ЄС
- Як врятуватися від мобілізації?: чоловіки знайшли непопулярний вихід