1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Експлуатуватиметься повноцінно": у Чопі запустили новий водозабір

03.06.2021 08:15 Суспільство

2 червня, відбулося урочисте відкриття міського водозабору на підземних свердловинах по вулиці Миру.

2 червня, відбулося урочисте відкриття міського водозабору на підземних свердловинах по вулиці Миру.

Водопостачання було довгий час однією з головних проблем міста Чоп. Для її вирішення й побудовано власний водозабір на існуючих гідросвердловинах. Проведено перевірку гідросвердловин із їхньою подальшою промивкою.

Після довготривалої експертизи в грудні 2016 року проєкт «Будівництво водозабору на підземних свердловинах по вулиці Миру в м. Чоп» отримав державний позитивний висновок. Наступним етапом стало проведення тендеру, котрий міська влада оголошувала 4 рази. І, нарешті, 1 вересня 2017 року був підписаний довгоочікуваний договір про спорудження водозабору: розпочалася підготовка — розчищення території та земельні роботи.

18 жовтня 2017 року стало знаковим для Чопа. Саме цього дня у міському парку провели закладання капсули у фундамент майбутнього водозабору з очищення води з підземних свердловин.

Упродовж 2017-2020 років збудовано насосно-фільтрувальну станцію, змонтовано резервуари для зберігання води, придбано та встановлено новітнє устаткування. Для спорудження станції необхідно було вкласти 26 162 384 гривень, котрі були надто обтяжливими для міського бюджету. Саме тому проєкт будівництва міського водозабору був поданий до Державного фонду регіонального розвитку, який для завершення робіт із державного бюджету виділив 11 617 297 гривень.

Паралельно із будівництвом у парку, у 2019 році стартувало спорудження першої черги міської мережі водопостачання.

7 серпня 2020 року відбувся запуск міського водозабору на підземних гідросвердловинах у тестовому режимі. Із цього моменту мешканці мають можливість набирати воду для особистих потреб на території водозабору.

І вже наприкінці вересня того ж року розпочалося підключення будинків до нової мережі у тестовому режимі. А з січня 2021 року після завершення налагоджувальних робіт стартувало підключення освітніх закладів і багатоповерхівок на постійній основі.

Завершальним етапом будівництва став травень 2021 року, коли було отримано сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, а саме міського водозабору на підземних свердловинах.

Із цього моменту водозабір у міському парку може експлуатуватися повноцінно та розширювати коло своїх споживачів до проєктних можливостей, повідомляє пресслужба Чопської міськради.

Нагадаємо, у лісах Ужгородщини вже збирають перші гриби (ФОТОФАКТ)

Читайте на ГК:«Мотор», «Донбас, «Карпати-ШВСМ»: гандболісти краю дебютують в українській Суперлізі
Читайте на ГК:Аеропорт Ужгорода отримає 32 одиниці вживаної техніки: відомо, звідки
Читайте на ГК:Офіційно: в Ужгороді розслідують ДТП, у якій постраждав велосипедист

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...