1. Новини Закарпаття
  2. >

За розповсюдження пластикових пакетів штрафуватимуть до 34 тисяч гривень - механізм покарання

02.06.2021 18:03 Суспільство ВАЖЛИВО Голос Карпат

Із прийняттям відповідного Закону для суб'єктів господарювання вводиться значний адміністративно-господарський штраф - від 8,5 до 34 тис. гривень.

Із прийняттям відповідного Закону  для суб'єктів господарювання вводиться значний адміністративно-господарський штраф - від 8,5 до 34 тис. гривень.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, в Україні штрафуватимуть за використання пластикових пакетів.

Таке рішення підтримали 297 депутатів Верховної Ради проголосувавши за ухвалення закону № 2051−1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» у другому читанні.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності, крім частини першої статті 2 та абзацу другого частини другої статті 6, які вводяться в дію через дев’ять місяців з дня опублікування цього Закону. Частина третя статті 2 цього Закону діє до 1 січня 2023 року.
Як повідомив голова Держекоінспекції Андрій Мальований це означає, що найближчим часом в магазинах та закладах громадського харчування буде заборонено безкоштовно розповсюджувати легкі пластикові пакети товщиною до 50 мікрометрів. При цьому продавці не матимуть права спонукати клієнтів до покупки пакетів.


"Також під заборону потрапляють оксорозкладні пластикові пакети, що розкладаються на мікропластик, який легко потрапляє у землю та воду, забруднюючи довкілля», - пояснив глава Держекоінспекції.

При цьому він зазначив, що законопроект робить виключення для пластикових пакетів, обмежених розмірами 25x345×450 міліметрів, що використовуються для пакування м'яса, риби, продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою. Їх заборона планується після 2023 року, коли ринок зможе запропонувати альтернативні варіанти.


«За незаконне розповсюдження пластикових пакетів для суб'єктів господарювання вводиться значний адміністративно-господарський штраф - від 8,5 тисяч до 17 тисяч гривень, а в разі потворного правопорушення стягнення сягне 34 тисяч гривень», - підкреслив Андрій Мальований.


Варто також зазначити, що, згідно з текстом документу, за порушення норм цього Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, застосовує до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські штрафи:

- за порушення вимог частини першої статті 2 цього Закону - у розмірі від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів - у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штрафи накладатимуться:

  • керівником, заступниками керівника центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, а також іншими уповноваженими керівником посадовими особами цього органу після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення. 
  • Після відповідної перевірки за результатом розгляду справи про правопорушення виноситься постанова.

Штраф сплачується відповідним суб’єктом господарювання протягом 15 днів з дня отримання копії постанови.


При цьому, копія завіреного банком платіжного документа, що засвідчує факт сплати штрафу у повному обсязі, надсилається центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, або його територіальному органу, який виніс постанову.

У разі якщо штраф не сплачено у строк, встановлений частиною сьомою цієї статті, примусове виконання постанови про накладення штрафу здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».

Постанова у справі про правопорушення може бути оскаржена в судовому порядку.
Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, у басейні Тиси з початку року знайшли більше 40 стихійних сміттєзвалищ

Читайте на ГК:Карколомна автотроща на трасі "Київ-Чоп": відомо, де перекрито рух
Читайте на ГК:Гуманітарна допомога для відновлення України: через митницю Закарпаття доставлено понад 236 тисяч тонн гумвантажів
Читайте на ГК:На Закарпатті відключатимуть електроенергію: не буде світла понад 8 годин

 

 

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська