1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

"Шлях сміття від Закарпаття до Чорного моря": в мережі оприлюднили фільм про наболілу проблему (ВІДЕО)

01.06.2021 21:59 0 Суспільство

Мова про сміттєзвалище безпосередньо на березі Тиси у Рахові.

Відео оприлюднив на своєму Ютюб каналі Ljasuk Dimitry.

В описі до фільму зазначається, що засміченість наших річок та потреба у якомога швидшому вирішенні цієї проблеми на сьогодні стає дедалі терміновішим завданням. Забруднення Тиси пластиковими відходами нищить живу природу річки та спаклюжує її береги. Закарпатські екоактивісти Віктор Бучинський та Бейла Франц заради того, аби трохи зменшити проблему зі сміттям, відкрили невеличкий, але ефективний двір, де вони сортують відходи.

Режисер фільму особисто був свідком їх нелегких буднів. Спершу глядач може побувати на Закарпатті, потім перенестися до Дельти Дунаю та аж до Чорного Моря. Під час цього зможе познайомитися з мотивацією та метою головних героїв та дізнатися, з якими труднощами їм доводиться мати справу.

Завдяки історіям предсталеним у стрічці пролється світло і на причину сміттєвої проблеми на Закарпатті. Одна з основних цілей фільму є показати позитивні ініціативи та дії, які українські та угорські активісти роблять задля вирішення проблеми. У фільмі можна прослідкувати шлях сміття від джерела аж до Чорного моря, і по дорозі глядач може побачити власними очима, що ця проблема стосується на лише однієї країни, а навпаки – кожної країни Карпатського басейну.

Кожен з нас бере участь у засміченні довкілля, але так само всюди є намагання вирішити цю проблему. Для того, аби відбулися справжні зміни, кожен має докласти зусиль та втілити ці зміни, адже кожен з нас може зробити щось заради вирішення цього питання. Проте є ситуації, коли прості люди та організації безсилі. Такою є наприклад ситуація зі сміттєзвалищем безпосередньо на березі Тиси, у Рахові.

Саме тому режисер звернувся до президента України Володимира Зеленського. Сам фільм є посланням до президента «в ім’я Тиси». Головна мета фільму, аби ми зрозуміли проблему і те, що яка велика наша відповідальність за природу, річки та моря. У той же час фільм намагається показати можливості, якими ми люди можемо досягти зміни у цій ситуації. Все це відбувається на актуальній та близькій землі, на Закарпатті.

Фільм не шукає винних та не звинувачує, а навпаки - висловлює сподівання та надихає. А завдяки своїми історіями та підходом - є людяним та реалістичним. Режисером, сценаристом, оператором та монтажером є Дмитро Ляшук. Незалежний фільм: Режисер реалізував створення фільму з власних коштів. Нема спонсорів, реклами та донорів. Таким чином він хотів зберегти незалежність фільму.

Читайте також: Угорщина визнала, що тонни сміття припливають до них річкою Тиса не лише з України

Читайте на ГК:"Зима не відпускає": у перший день літа на Закарпатті йде сніг (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:"Люди у пастці": в одній з ТГ на Закарпатті змушені ходити гнилим мостом (ФОТО)
Читайте на ГК:У курортному селищі на Закарпатті сталася пожежа: подробиці
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...