1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

«Пастелякове пресло на Перечинщині»: там грали вовка й розповідали містичні історії (ФОТО)

31.05.2021 16:34 0 Суспільство Автор: Голос Карпат
 

«Пастелякова березина» є одним із чудових місць для грибників і охочих туристів. Знаходиться у Тур’я- Реметі на Перечинщині.

Розташована березина в урочищі «Горбки» в оточенні гір і надзвичайних пейзажів. Облюбована майстрами пензля та пастирями.

У свій час місце було популярним серед дітей, що пасли тут худобу, а зоодно і грали квача (по місцевому «піга») та в ножиці – теж модну гру на той час під відкритим небом. Грали вовка й розповідали цікаві історії у «Пастеляковому преслі», що розташовувалось нижче березини.

– Пам’ятаю, худобу лишили на «Горбках», а самі до пресла, – каже Ганна із Тур’я-Ремети.Не один раз ми дерлися по тих грабах уздовж Пастелякової загорди. Ми були шустрі, – посміхається жінка. Перестрибуючи із граба на граб, ми грали вовка, їмали один одного таким чином. Бувало й таке, що весь день там просиджували на тих деревах до того час, поки не треба було гнати худобу додому, – пригадує співрозмовниця.

За словами пані Ганни, біля пресла можна було посмакувати і грушами та черешнями, які росли поміж грабів. Черешня і досі ще тут росте й плодоносить. Маршрут до пресла добре відомий багатьом жителям вулиці 8-го Березня. Час від часу тією стежкою дітям влаштовують незабутні екскурсії, а у період тихого полювання уздовж маршруту є нагода уполювати букових грибів.

Отож, будьте уважні, оскільки гриби можуть бути і на самій стежці, коли є сезон. Піднімаючись до місцини, у підніжжі «Пастелякового пресла» можна побачити «Кам’яні зуби» від струмка «Ружа», який наповнювався гірською водою з однойменного потока.

Нагадаємо, що «Жахливий сценарій»: як лісовози та джипери гублять дороги на Перечинщині (ФОТО)

Читайте на ГК:Перечинський півмарафон Федора Фекети зібрав більше 300 учасників (ВІДЕО)
Читайте на ГК:«Жахливий сценарій»: як лісовози та джипери гублять дороги на Перечинщині (ФОТО)
Читайте на ГК:Креативний вказівник встановили на одній з вулиць Перечина (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...