1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Як в Ужгороді живуть пара лебедів-шипунів та їх семеро пташенят (ВІДЕО)

27.05.2021 20:19 0 Суспільство

Семеро пташенят є в пари лебедів-шипунів на озері «Кірпічка» в Ужгороді. Зазвичай у цих птахів у виводку є від трьох до восьми лебедят.

Про це нині Суспільному сказав директор обласного еколого-натуралістичного центру Олександр Геревич. За його словами, в Ужгороді лебеді осідають також на Чорних озерах та на річці Уж.

Селяться лебеді там, де глибина води метр-півтора, щоб вони могли пірнати, — каже директор Закарпатського еколого-натуралістичного центру Олександр Геревич. Ці птахи оселилися на озері "Кірпічка". У пари з’явилися семеро лебедят.

"Колись вони були суто перелітними, кочовими у нас, а зараз є і осілі пари. При чому ми років 15-20 спостерігаємо пари, які у нас і зимують, і виводять пташенят. Часто потрапляли вони у скрутні ситуації: їх люди виловлювали, били. Птахів приносили нам. Ми з юннатами їх вирощували, кільцювали і відпускали. І є приклади у нас, коли вони знаходили собі тут пару", — розповів директор еколого-натуралістичного центру.

Зазвичай лебеді не підпускають на свою територію інших водоплавних птахів, каже Олександр Геревич. Однак лебеді з «Кірпічки» ділять озеро з сусідами.

"Оці маленькі, що вони вивелися, вони іншого життя й не мають. Вони бачать біля них і лисух, водяних курочок, качок, крижнів. Вони звикають і живуть. Але вони дуже обережні один до іншого: відганяють, відбиваються. Але і ті всі, що я назвав – водоплавні птахи. І вони можуть співіснувати мирно", — повідомив директор центру.

Звикли ужгородські лебеді й до людей, розповідає Олександр Геревич. Іноді самі підпливають до людини в очікуванні їжі.

"Вони не їдять рибу. Можливо, рачка якогось. Але вони рослиноїдні. Люди звикли кидати їм хліб, печиво. Звичайно, категорично сказати "ні" не можна. Особливо в зимовий час людина їм допомагає, але багато сирого хліба їм не можна, тому що шлуночки не перетравлюють і можуть викликати якісь такі негаразди. Якби людина могла їм рослинну їжу кидати, ми б це вітали. А хліб – у невеликій, незначній кількості" — розповів Олександр Геревич.

За словами директора екоцентру, пташенята проведуть із батьками рік-два, а коли підростуть і знайдуть пару, оселяться окремо.

Нагадаємо, "Один із п'яти видів є отруйним": на Закарпатті стартував сезон змій (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Знайомство, пістолет, постріли та удушення: романтична зустріч закінчилася вбивством (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:“Таксі” за 11000 зелених: деталі гучного затримання на Закарпатті (ФОТО)
Читайте на ГК:Вправлялись на влучність: закарпатець влаштував стрілянину  біля садочка (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська