1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Верховний суд залишив у силі вирок винуватцю п'яної ДТП, в якій загинула виноградівчанка Уляна Ковач-Келдер

27.05.2021 08:37 Суспільство Ексклюзив Голос Карпат

Визнаний винним мешканець села Тросник втік ще наприкінці, одразу після підтвердження вироку в апеляційному суді. Його розшукує поліція.

Визнаний винним мешканець села Тросник втік ще наприкінці, одразу після підтвердження вироку в апеляційному суді. Його розшукує поліція.

25 травня 2021 року Верховний суд України поставив остаточну крапку в суді над підозрюваним у скоєнні ДТП, що трапилась 2 травня 2018 року по вулиці Комунальній у місті Виноградів. Про це журналістам повідомили родичі загиблої жінки. Також, за збігом обставин, саме в цей день три року тому Уляну Ковач-Келдер поховали.

Судді Верховного суду залишили рішення судів першої та другої інстанції у силі. Тепер на обвинуваченого Олександра Козьму остаточно чекає п'ять років позбавлення волі. Однак, щоб не потрапити до в’язниці, у грудні 2020 року чоловік втік і сьогодні переховується від правосуддя у невідомому місці.

Як все було:

Увечері 2 травня 2018 року, нетверезий водій з Тросника Олександр Козьма смертельно травмував і залишив помирати на узбіччі 35-річну виноградівчанку Уляну Ковач-Келдер. Жінка проживала в Нідерландах і разом з сім’єю приїхала навідати батьків. Від проходження освідчення водій відмовився, що в подальшому дозволило ставити під сумнів покази свідків щодо алкогольного сп’яніння.

Життя Уляни понад два тижні намагались врятувати українські та голландські лікарі, але 19 травня її не стало. Її трирічна дочка Анія залишилась напівсиротою і зараз живе з батьком у Голландії. Через пандемію коронавірусу з українськими родичами дівчинка бачиться лише через онлайн-зв’язок.

За справедливий вирок для вбивці Уляни, рідні жінки боролись два з половиною роки. Спочатку очікували неупередженого слідства від поліції, потім – справедливих рішень у Виноградівському районному та Львівському апеляційному судах. Родичі обвинуваченого намагались звинуватити загиблу у суїциді.

ЗМІ області висвітлювали трагедію та судовий процес. Зокрема не дозволяли забувати прокурорам про строк закінчення запобіжних заходів та були присутні на слідчому експерименті, що мав усунути допущені під час слідства суперечності. Також Голос Карпат випустив статтю-пам’ять «Уляна Ковач-Келдер: історія про забрану мрію».

16 вересня 2019 року суд першої інстанції присудив Олександру Козьмі покарання у виді 6-ти років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на три роки. Окрім того, його забов’язали виплатити родичам загиблої 412 тис. гривень компенсації. Автомобіль, як речовий доказ на якому було скоєно злочин, конфіскували на користь держави.

Більш ніж за рік, у грудні 2020 року, Львівський апеляційний суд пом’якшив вирок, зменшивши строк перебування у в’язниці до 5-ти років. Причиною пом’якшення стало «виключення з мотивувальної частини вироку вказівку на обставину, яка обтяжує покарання вчинення злочину в стані алкогольного сп`яніння». Тобто, відсутність задокументованих результатів освідчення на стан алкогольного сп’яніння дозволила апеляції вважати, що на час аварії Козьма перебував за кермом тверезим.

Окрім того, йому повернули автомобіль зазначивши, що «його (автомобіля) діями шкоди державі не завдано».

Інші претензії на вирок Виноградівського райсуду судді Львівського апеляційного суду не задовільнили.

Обвинувачений подав касаційну скаргу до Верховного суду. 25 травня 2021 року судді залишили рішення судів двох інстанцій без змін.

Одразу після рішення апеляційного суду Олександр Козьма зник. Зі слів батьків загиблої та джерел в поліції відомо, що вирок надійшов до правоохоронців 4 січня 2021 року. Проте із незрозумілої причини дії по його виконанню розпочали лише 12 січня, а офіційного оголосили у розшук ще пізніше. На сьогодні обвинувачений переховується від правосуддя уже п'ять місяців.

Нагадаємо, сьогодні в Іршаві відбудеться судове засідання по суті у справі загибелі гравця ФК "Бужора" Мирослава Мудри.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...