1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Закарпатті депутати розбиратимуться в скандалі довкола закриття школи-інтернату (ВІДЕО)

19.05.2021 21:48 0 Суспільство

Питання про закриття Великоберезнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату Закарпатської обласної ради внесли в порядок денний завтрашньої сесії облради.

 Наказ про ліквідацію надійшов до закладу 4 березня, повідомила виконувачка обов’язків директора школи Ірина Шкурко, повідомило Суспільне.

Згідно з документом, закрити інтернат мають до кінця навчального року. Завтра батьки учнів, а також колектив школи збираються приїхати в Ужгород на сесію обласної ради. Вони проти закриття закладу.

Великоберезнянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат функціонує з 1963 року. За словами виконувачки обов’язків директора школи Ірини Шкурко, це єдиний заклад такого типу на Закарпатті. Проживання та харчування там безкоштовне. Ірина Шкурко почала виконувати обов’язки директора з 26 лютого 2021, а 4 березня до закладу надіслали наказ про його ліквідацію.

Ірина Шкурко розповіла: "Якщо в законі про освіту було вказано про трансформацію закладу, то обласна рада прийняла рішення про його ліквідацію. Вони пояснювали це тим, що немає грошей для того, щоб утримувати такий заклад. Але у травні президент України підписав зміни до закону, де санаторні школи-інтернати мають право протягом 2021-22 року знайти вихід як трансформуватися в якийсь заклад".

Зараз у школі-інтернаті навчаються 140 учнів не тільки з Великоберезнянської громади, а й Мукачівського, Ужгородського, Хустського районів. 60 із них двічі на місяць залишаються у школі на вихідні. У закладі 11 класів. Учителька початкових класів Лариса Пекар працює там 32 роки. Жінку, як і інших працівників, керівництво вже повідомило про початок ліквідації.

"Були зібрані збори трудового колективу. Нас усіх довели до відома, що закривається заклад. Нам звичайно усім дуже шкода. У першу чергу, ми переживаємо за діток. Бо є дітки знедолені, є ті, які потребують лікування саме в нашому закладі. І просто викинути їх на вулицю не по-людськи", — розповіла Лариса Пекар.

У медпункті Великоберезнянської школи-інтернату працює 6 медиків. Старша лікарка Наталія Газа розповідає: на кожну дитину складений індивідуальний план оздоровлення.

"Оздоровлення в медпункті школи проходять всі учні, які цього потребують. Діти знаходяться в нас із захворюваннями легеневої системи, бронхолегеневої, серцево-судинної системи. У звичайних школах вони не матимуть того, що мають у нас, тих циклів лікування", — розповіла Наталія Газа.

У липні 2020 року проєкт рішення про ліквідацію цього закладу вже публікували на сайті обласної ради. Тоді на черговій сесії його зняли з розгляду. Завтра, 20 травня, питання Великоберезнянської школи-інтернату санаторного типу внесли на порядок денний сесії облради. Про це Суспільному повідомив заступник голови Денис Ман. За словами Ірини Шкурко, до облради збираються прийти батьки дітей та колектив школи.

Нагадаємо, Жителі Великоберезнянської ОТГ збиралися на мітинг під Закарпатською ОДА: відома причина.

Читайте на ГК:На Березнянщині відкрив свої двері музей народного побуту, - Соцмережі (ФОТО)
Читайте на ГК:Жителі Великоберезнянської ОТГ зберуться на мітинг під Закарпатською ОДА: відома причина, - Соцмережі
Читайте на ГК:На Березнянщині у річці виявили мертве тіло жінки
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...